Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Szerintetek a mesterséges...

EagleHUN kérdése:

Szerintetek a mesterséges intelligenciával ellátott chatbotok miatt lassan ki fog ürülni a GYIK?

Figyelt kérdés

Kipróbáltam a Chat GPT -t és azonnal konzekvens és pontos sok mindennel alátámasztott válaszokat kapok a kérdéseimre.


Szerintetek is hasznosak ezek?

Van még jövője a hasonló "hagyományos" emberek közötti "kérdezz-felelek" típusú fórumoknak és chateknek?



2023. jan. 28. 02:05
A kérdező szavazást indított:
Igen van még értelme itt maradni.
Nem lassan ki fog ürülni a kérdezők és a válaszolók is átpártolnak.
Jó kérdés. Bizonyos területeken még annyira nem jók az AI-k azokon még maradnak egy ideig az emberek. Kifejtem lejjebb...
Nem tudom / Nem válaszolok / Tartózkodom
16 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A többség az oldal funkciói miatt jár ide és mert valódi emberekkel tud anonym módon interakciót teremteni. Ezt hogyan tudja pótolni egy chatbot?
2023. jan. 28. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%

Amit ma mesterséges intelligenciának nevezünk, roppan megtévesztő, főleg olyanok számra, akik például az intelligencia fogalmáról is zavaros képzetekkel rendelkeznek.

Az említett eszköz például tudja azt is, hogy mit tegyen, ha elromlik? Mert nem sok intelligencia kell hozzá, az ember tudja. Ezek az eszközök kifinomult rendszerek adott feladat ellátására. Ha íg jobban tetszik, magasrendű célszerszámok. Nemcsak a kalapács szerszám, egy jó app is az.


És mert sok ember, aki annyira tisztában van önmagával, hogy elég sok hiányossága van másokhoz képest, annyira viszont nem, hogy értse ezen eszközök határait is, ezért ők rettegni kezdenek, hogy mi lesz velük. Semmi! Végső esetben, megtanulnak valami mást, képesek rá. De a pánik nagy úr.


Nem is olyan rég, a számítástechnikában volt egy "szakma". Gép már volt, de a szoftver gépbe juttatása még csak kezdetlegesen volt megoldva. Ezért már közepes számítóközpontok is egy komplett osztályt (akár 20-25 embert) alkalmaztak egy speciális írógéphez, amely nem papírra nyomtatott, hanem papírszalagra lyuggatott kicsi lyukakat, ezt nevezték kódolt lyukszalagnak, és a számítógép kizárólag ezt tudta "olvasni".

Aztán feltalálták a winchestert és a CD-ket, meg olyan gépet, ami CD-re tudott írni. azóta e szakmának írmagja se maradt. És senki nem sírja vissza.


Igen, a fejlődéssel (korántsem a MI létrehozásával) egyes szakmák átalakulnak, sőt, meg is szűnnek. De egyúttal akad valami új probléma, aminek ellátásához komplett új szakma kell. A 20. és a 21. századot az választja el, hogy a korábbi elején még lehetséges volt, hogy valaki gyerek korában megtanult egy szakmát, és abból ment nyugdíjba. Ebbe na formában a század második felében ez sokkal kevésbé volt igaz, mára pedig bármely szakma annyira fejlődik, hogy a közmondást változtatni kell: nemcsak a jó pap tanul holtig. de minden papnak szükséges ez. Különben lőttek a papságának. Szóval lassan nincs olyan szakma, amelyet elég egyszer megtanulni. És egyre több régi meg fog szűnni, mert a gép jobban látja el a feladatot.

Ha a középkorban valaki ilyesmitől rettegett volna, azt mondtam volna neki: nyugi, mindjárt feltalálják a nyomdát, ezer dolgod lesz. A 19. század eleji embert is megnyugtattam volna, feltalálják a repülőt és hozzá vagy húsz szakmát. Most azt mondom, nem tudom mit találnak fel, de hogy fognak és lesz hozzá száz szakma, afelől semmi kétségem.


A GYK-val kapcsolatosan egyetértek az első válaszolóval. Ide véletlenül se azért jövök, hogy megtudjak valamit, mert erre sokkal jobb eszközök vannak. Viszont időnként mégis megtudok olyasmi részletet, amire azt mondom, már ezért megérte. Hát még a többi, amiért jövök.

2023. jan. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Gugu Gabor ***** válasza:
A chatgpt-n kb 3 perc alatt elértem hogy hülyeséget válaszoljon, nyilván itt is sok hülye válasz keletkezik de nem az a nagy csoda mint amiben sokan reménykednek
2023. jan. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
2023. jan. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én benyomásom az, hogy nem azért járnak a GYK-ra az emberek, hogy konkrét információkat megszerezzenek.

Ennek egyszerű oka van: az estek döntő többségében nem kapják meg itt a váalszt, cserébe kapnak egy halom trollt meg véleményt.

Ugyan a GYK tűzzel-vassal küzd azellen, hogy véleményfórumnak tekintsék az oldalt, de... vlaójában az. Ezt pedig egy chatbot nem tudja helyettesíteni.

2023. jan. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%
Ha a Google miatt nem ürült ki az oldal, akkor a chatbot miatt sem fog.
2023. jan. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
79%
A chatbot még kiforratlan, például ha vele tervezel útvonalat, akkor könnyen eltévedhetsz, illetve bosszankodhatsz, hogy az adott módon nem jutsz célhoz.
2023. jan. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Amikor elterjedt a tévé, pánikoltak a mozik.
2023. máj. 20. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A MI is programozott.

Rengeteg baromságot közöl.

2023. máj. 20. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat.
2023. júl. 26. 14:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!