Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Az igaz-e, hogy Petőfi agyonlö...

Az igaz-e, hogy Petőfi agyonlövette az egyik honvéd társát, mert az nem tisztelgett neki?

Figyelt kérdés

2023. febr. 21. 19:16
 1/6 TappancsMancs ***** válasza:
89%
Nem tudom, de ilyenek a legvadabb diktatúrákban talán ha előfordultak. Mondjuk Afrikában el tudnám képzelni. Esetleg.
2023. febr. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
ez régen volt nem most, am most is vannak durva dolgok mindkét fél részén Ukr-ban
2023. febr. 21. 19:35
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Kivel? Nem volt ő akkora ember... mármint a seregben. Mint költő, becsülték, Bem apó kiskedvence volt, ő ki is nevezte őrnaggyá, de ezt Kossuth nem hagyta jóvá. Az biztos, hogy hirtelen haragú és sértődékeny ember volt, egyszer Bemre is ráborította az asztalt, de kizárt, hogy bárkit is megöletett volna, ráadásul milyen alapon...
2023. febr. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Talán ez lehetett az alapja a dolognak:


,,Székelyudvarhelyen megdöbbentő esete támad: egy tüzérőrmestert kivégeznek miatta. (Bemegy egy udvarra vizet inni, az udvaron tüzérek ácsorognak, egy ittas őrmester beléköt, mert nem megy a fejébe, hogy egy őrnagy szabálytalan öltözetben járhat. A gorombáskodó altisztet elfogják s másnap főbelövik.)''


[link]


Azért nekem hihetetlennek tűnik, hiszen ugyanez az összefoglaló más helyeken azt írja, Petőfinek ezt megelőzően sok fegyelmi ügye volt, meegleőp lenne, ha azok után bárkit is kivégeztettek volna miatta.

2023. febr. 22. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 NTBS ***** válasza:
Szerintem nem igaz.
2023. febr. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nem
2023. márc. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!