Mikor halt meg az utolsó 1848-as honvéd? Mi volt a neve annak a "szeretet otthonnak", ahol az idős '48-as honvédek laktak?

Figyelt kérdés
Valahol régen olvastam (de már nem tudom hogy hol), hogy létezett a XX. század elején egy otthon a '48-as honvédeknek, ennek a nevére lennék kíváncsi. Az utolsó honvéd pedig úgy rémlik, hogy jóval az I. világháború után halt meg, de érdekelne hogy pontosan mikor.
2011. jan. 1. 23:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Én úgy tudtam, hogy maga Görgey volt az legöregebb ilyen

'48-a honvéd. Ő 1916-ban halt meg, 98 éves korában.

Persze lehet, hogy volt nála öregebb is, aki egészen fiatalon harcolt.

2011. jan. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Közben megtaláltam, amire kíváncsi voltam.

Megválaszolom akkor a saját kérdésem.


Országos Honvéd Menháznak hívták az intézményt ahol az idős honvédek éltek. Az utolsó '48-as lakója Lebo István volt, aki 1929-ben halt meg.


Azt hitték, hogy nincs már élő egykori szabadságharcos, de jelentkezett az 1827-ben született Fischl József, aki papírokkal tudta bizonyítani, hogy harcolt '48-49-ben. Rövidesen ő is elhunyt, így valószínűleg ő volt a legutolsó.

Elképesztő, 1929-ig éltek az utolsó '48-as katonák!!!


[link]

2011. jan. 2. 19:53
 3/4 anonim válasza:
az biztos, hogy jóval az I. világháború után, mivel még ma is él! ő a dédnagypapám!!!
2013. jún. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
az biztos, hogy jóval az I. világháború után, mivel még ma is él! ő a dédnagypapám!!! és még nem halt meg, ez hazugság
2013. jún. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!