Az USA egyes államaiban alkalmazott 200-300 éves időtartamú szabadságvesztési tételek a tényleges életfogytiglan megfelelői?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy így akarják elejét venni, hogy esetleges kedvezményekkel sem szabadulhat az illető?

2023. márc. 1. 08:25
 1/6 Gugu Gabor ***** válasza:
100%
Igen.
2023. márc. 1. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2023. márc. 1. 11:29
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok jogban járatos, az USA dolgaiban még annyira sem. De azt hiszem fix „tarifák vannak”. Ezeket viszont összeadják. Mondjuk elkapnak egy bankrablót, akkor

tilosban parkolás+tiloson áthajtás+kiabálással megzavarja a bank rendjét+engedély nélküli fegyverviselés+kényszerítés+koszos a körme…

2023. márc. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Engem is javíthat aki jártas benne, de pár dolog. Az Egyesült Államokban van életfogytiglani büntetés is, de nagyon ritkán szabják ki. A több száz évnél jóval nagyobbak is voltak már, több ezer évek is, bár az ilyen szerintem is már vicc kategória - nyilván nem kinevetve egy negatív helyzetet. Ott van az is amit már írtak, hogy összeadódnak a tételek és ezért jön ki ekkora évszám, ami nálunk halmozottként van jelen (ha jól tudom). Bár amúgy meg eldöntik még azt is, hogy együttesen is letölthetőek-e a büntetési tételek, ami példaként 100 év esetén lehet egy időben 5 x 20 év letöltése is, ha úgy ítélik, ami a gyakorlatban csak 20 évet jelent. Viszont a feltételes szabadlábrahelyezést eltörölték jónéhány államban így az meg nincs mindenhol az USA-ban.


A kérdés első felére azt mondanám, hogy önmagában nyilván ugyanaz egy 300 év börtön, mint egy életfogytiglan, de a kérdés második felével együtt és egyebekkel együtt már bonyolultabb a törvénykezésük.

2023. márc. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Tulajdonképpen a kettő egyet jelent, csak az amerikai jog abszurd módon lehetőséget biztosít rá hogyha netán 300+ évet elélne az illető akkor szabadulhat.
2023. márc. 2. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nalunk a buncselekmeny minosito korulmenyei novelik a buntetesi tetelt, pl elore eltervezett, kulonos kegyetlenseggel, stb, biztos hallottad ezeket a tvben.

Usaban viszont minden egyes dologert kapsz buntetest es osszeadjak oket.

Gyakorlatban olyan mintha eletfogytiglant kapnal mert 300 evig ugysem elsz.

Eletfogytiglan sem ritka. Rendor megolesert ez a minimum, de olyan is van aki 1 civilt megol es eletfogytiglanra itelik

2023. márc. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!