Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az úgynevezett "fejlett...

Az úgynevezett "fejlett országokban" miért gondolják az életfogytiglant és a többéves börtönbűntetést eredményesebbnek, mint a halálbűntetést és a kínzást?

Figyelt kérdés
Mert szerintem a legtöbb bűnöző úgy van vele, hogy amíg a börtön eltartja, addig se kell dolgoznia, vagy télen fagyoskodnia valahol, az életfogytiglannal meg megvan oldva az ellátása a hátralevő életében, viszont ugyanezek az alakok kocsonyaként reszketnének a kínzástól vagy a halálbűntetéstől.

2012. jún. 18. 20:50
 1/10 anonim ***** válasza:
8%

A mi

gyermekeinket rengeteg

atrocitás éri, mire felnő. A tv-ben

non-stop csak az erőszakot

látják, a mesékben is már szinte

elfogadott hogy háborúznak,

ölnek benne, és kegyetlenkednek,

pedig ez a nevelésben nagy hiba.

A gyermek szívesen utánozza

amit lát a tv-ben. Ezért tiltottak be

sok erőszakos mesét, ám mégis

visszahozták őket, és én tudom

miért, de ez egy más téma. A

játék harci autók, fegyveres

katonák amik szintén az

erőszakra buzdítják a gyerekeket,

és az öldöklésre, a rengeteg

videojáték aminek az a lényege

hogy ölj mert ölni élvezet, minél

többet ölsz, annál több pontot

kapsz, ezek mind mind

hozzájárulnak ahhoz, hogy

szerencsétlen gyerek mire felnő,

idegroncs, lelki sérült és

személyiség zavarban fog

szenvedni. Ezért van egyre több

családon belüli erőszak, hiába

szigorítják a büntetéseket.

Bevezették hogy az állatkínzás

bűncselekmény, mégis egyre

több a brutális ember, a

törvények meg csak szigorodnak,

de az egésznek az okát nem

szüntetik meg, pedig egyszerű

lenne. Tudják, hogy nem büntetni

kéne, mert a büntetéssel vagy

elzárással (fegyház) nem gyógyul

meg az ember eltorzult, sérült

pszichéje. A bűnözésre való

hajlam is egyfajta tudati

betegség (a mentális

gondolkodás leépítéséből, a

média provokációjából, a

gyermekkori lelki sérülések és a

rossz nevelési formákból ered

legfőképp), ám ezt a mi világunk

nem betegségnek kezeli, holott

jól tudja hogy az, hanem

egyszerűen úgy fogja fel, hogy

rossz ember, meg kell ölni,

büntetni, bezárni kell.

2012. jún. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Shai-Hulud ***** válasza:
74%

Valamit elnéztél.

Nem EREDMÉNYESEBBNEK tartják, hanem EMBERSÉGESEBBNEK.

Nagy különbség!


Régi tapasztalat, hogy magának a halálbüntetésnek nincs számottevő visszatartó ereje.

Visszatartó ereje az eredményes nyomozati munkának, tehát a biztos lebukás tudatának van.

Hiába büntetsz valamit igen súlyosan, ha kicsi az esélye, hogy elkapd a tettest. De ha igen nagy eséllyel elkapod, akkor az enyhébb büntetés is elegendő.


Pedro

2012. jún. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
49%
a halálbüntinek nem a visszatartó ereje számít, hanem a tisztítás. ki akar gyilkosokkal együtt élni?
2012. jún. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

"Az úgynevezett "fejlett országokban" miért gondolják az életfogytiglant és a többéves börtönbűntetést eredményesebbnek, mint a halálbűntetést és a kínzást"?


Börtönnek az elsődleges célja a rehabilitáció ,másodlagos a társadalmi elégtétel .


Az elrettentetés a néha szükségtelenül embertelen körülményekkel ,is ilyen célt szolgál,hogy ne akarjon oda visszajutni az elítélt.


A kínzás és a halálbüntetés azért lett jobb helyeken kivezetve mert a rehabilitálást nem segíti csak a tömeget szórakoztatja ,a fejlett országok előrébb tartják a rab esetleges visszavezetését a társadalom.


Megkérdezheted hogy az életfogytosokat és a gyógyíthatatlan elmebeteget miért nem végzik ki.


Az előbbit a tévedés lehetősége miatt ,ha kiderül hogy nem a megfelelő embert végezték ki akkor nem lehet kártalanítani az illetőt ,az életfogyt esetén van rá esély.


Az elmebeteget meg kísérleti patkánynak használják egyszerűen.


Mellesleg a halálbüntetés nem elrettentő hatású mint Pedro is kifejtette ,a felderítés eredményességének javítása az elkövetők egy részét megakadályozza.


Aki hirtelen felindulásból/gondatlanságból/önvédelemből ölt az nem tudta mérlegelni tettei következményeit.

Aki élvezetből öl azt se a felderítés se a halálbüntetés nem riasztja el.


Aki előre megtervezetten (pl, nyereségvágyból elkövetett gyilkosság) ott olyan összegről/dologról van szó, ott erősen csökkenti a lebukás esélyét az lekövető aki nem a büntetéstől hanem a leleplezéstől fél.

A súlyosabb büntetés esetén nagyobb a valószínűsége hogy mindenkit megöl aki sejt valamit illetve fegyveresen ellenáll a hatóságnak.

Csak az áldozatok száma gyarapodna .


Összegezve a cirkusz a népnek effektust leszámítva semmi gyakorlati haszna nincsen.

2012. jún. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"a halálbüntinek nem a visszatartó ereje számít, hanem a tisztítás"


Nem kell megölni ahhoz hogy kivonjuk a forgalomból.

2012. jún. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
28%

Kíváncsi lennék a sok "humánusan" gondolkodó válaszadóra ha az ő közvetlen családjából végeznének ki valakit! Akkor is a keblére ölelné-e a tisztelt gyilkos "urat"? Kétlem!! Pár éve történt mifelénk,hogy 1 idős asszony a kórházból hazajövet a saját házában agyonvertek majd megerőszakoltak(holtában),és tudjátok mit vittek el tőle? 1 zacskó savanyú cukrot!!

És ilyen embert-embereket tartsak én el 20-30-40 évig? Híznak mint a disznó bent a nagy henyélésben,tévézgetnek,edzegetnek.

Lenne vissza tartó ereje a halálbüntetésnek!! Aki mást állít az hazudik. Éppen ennek a túl emberséges bánásmódnak nincs visszatartó ereje.Mi rettenti el a bűntől egyébként?

Mindenféle "tanulmány"? Ejnye vigyázz börtönbe kerülsz!! Dádá lesz a popsidra,kb ennyi.

37F

2012. jún. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Shai-Hulud ***** válasza:
65%

"Kíváncsi lennék a sok "humánusan" gondolkodó válaszadóra ha az ő közvetlen családjából végeznének ki valakit!"

És mennyivel is lenne jobb nekem, ha az elkövetőt kivégeznék? Az visszahozná az elhunytat? Vagy ettől enyhülne a gyászom? Talán még örömöt is éreznék?

Ugyan már... Maximum a bosszúvágyamat csillapítaná.


"Akkor is a keblére ölelné-e a tisztelt gyilkos "urat"?"

Nem, de így sem ölelgetem.


"Lenne vissza tartó ereje a halálbüntetésnek!! Aki mást állít az hazudik. "

Ezek szerint a kriminalisztika, a kriminálpszichológia hazudik. És ezt TE mint megbízható, hozzáértő személy, határozottan állítod, ugye?


Bármilyen furcsa, de az, hogy valaki öl, még nem jogosít fel MÁSOKAT arra, hogy ők is öljenek.

Pontosan úgy, mint hogy tőled elloptak valamit, az nem jogosít fel arra, hogy te is lopj.

2012. jún. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

"Kíváncsi lennék a sok "humánusan" gondolkodó válaszadóra ha az ő közvetlen családjából végeznének ki valakit! Akkor is a keblére ölelné-e a tisztelt gyilkos "urat"?"


Nem szeretem ,de azzal hogy megöljük senkinek se használunk .Több értelme dolgoztatni kísérletezni rajta ,szervdonornak használni stb.


Mellesleg ha megölné egy családtagodat ,elkapják és megölik neked mennyivel lesz jobb? Kevésbé fog hiányozni a szeretted mintha életfogytiglant kapott volna.



"Kétlem!! Pár éve történt mifelénk,hogy 1 idős asszony a kórházból hazajövet a saját házában agyonvertek majd megerőszakoltak(holtában),és tudjátok mit vittek el tőle? 1 zacskó savanyú cukrot!!"


Az ilyeneknek, egyetértek hogy nem a magyar börtönökben a helye . Vagy egy kőfejtőben ,vagy egy laborban mint alany esetleg szervdonor.Az ilyenen nem lehet már segíteni.


"És ilyen embert-embereket tartsak én el 20-30-40 évig? "Híznak mint a disznó bent a nagy henyélésben,tévézgetnek,edzegetnek."


De itt nincs nyereségesen (nem túl vagy veszteséggel ) még ingyen munkaerővel se működő bánya ,olyan tudományos élet sem itt zajlik egy gyilkos veséjét meg nem hinném hogy elfogadná bárki is.



"Lenne vissza tartó ereje a halálbüntetésnek!! Aki mást állít az hazudik."


Te már csak tudod.


A gyilkos alapvetően abban reménykedik hogy ő úgyse bukik le így nem gondol sokat az esetleges következményekkel. De ha biztosan lebukik akkor a kisebb büntetésnek is nagyobb visszatartó ereje van ,mint amúgy egy nyilvános karóba húzásnak.


"Éppen ennek a túl emberséges bánásmódnak nincs visszatartó ereje.Mi rettenti el a bűntől egyébként?

Mindenféle "tanulmány"? Ejnye vigyázz börtönbe kerülsz!! Dádá lesz a popsidra,kb ennyi. "


Azért ennél még a magyar börtön is több.


Viszont ha ilyen jó hely a börtön ,miért nem jutottál be még oda?

2012. jún. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
27%
kedves első, erőszakos játékokkal játszok és erőszakos filmeket, rajzfilmeket nézek már rég, 19 vagyok és eddig a legerőszakosabb cselekedetem az volt hogy ököllel homlokon vágtam egy gyereked, de csak azért mert már régóta idegesített, amúgy meg segítőkész és barátságos ember vagyok
2012. jún. 19. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Azért a helyzet közel sem ennyire egyértelmű, mint állítjátok, a kriminológia sem tesz egyértelmű állásfoglalást. Jó olvasgatást:


[link]

2012. jún. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!