Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A wikipédián találtam egy...

A wikipédián találtam egy szócikket, ami egy olyan csatáról, amiben a szövetséges magyar, horvát, stb. csapatok csaptak össze a törökök helyett, esetleg tudod melyik ez a csata?

Figyelt kérdés

Emlékeim szerint ez a csata úgy zajlott, hogy a szövetséges nemzetek, mint a magyar, horvát, stb. vonultak hadba a törökökkel szemben. De amikor találkoztak, akkor az ismeretlen nyelv és a törökhöz hasonló ruha miatt azt gondolták a másikról, hogy ők a törökök és egy véres csata bontakozott ki. Amikor a valódi törökök megérkeztek, akkor már csak a hallottakkal találkoztak. Angolul találtam meg ezt a szócikket és akkoriban biztosan nem volt magyar fordítása.


Melyik ez a csata?


2023. márc. 5. 15:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Karánsebesi csata?
2023. márc. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 UlfOrmson ***** válasza:
100%
Karánsebesi csata
2023. márc. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen és igen! Ezer köszönet!


Úgy látom, hogy magyarra még mindig nem fordították le: [link] :D

2023. márc. 5. 18:28
 4/5 kürasszír ***** válasza:

Kedves kérdező!


Az osztrák Császári-Királyi Hadsereg egyenruhái teljesen mások, nyugat-európai stílusúak voltak, mint a keleties török ruházat a karánsebesi csata idején.


Össze sem lehet téveszteni őket.


Még színre sem, mert az osztrák haderő 80 %-a, a könnyűlovasság, a tüzérség és a határőrség kivételével fehér egyenruhát viselt. Ellenben a törökök színeset.


A törökök nadrág helyett bő bugyogót hordtak.

2023. márc. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 MDaniel98 ***** válasza:
100%
Ez talán az egyik legnagyobb öntökönszúrás a történelemben.
2023. márc. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!