Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A szekunder szégyenérzet azt...

A szekunder szégyenérzet azt jelenti, hogy valaki más olyat tesz, ami miatt én érzek szégyent?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 9. 22:57
 1/7 anonim ***** válasza:
95%
Azt.
2023. ápr. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi!
2023. ápr. 9. 23:24
 3/7 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Angol tükörfordítás, magyarul úgy mondják, hogy már én szégyellem magam vagy én érzem kellemetlenül magam.
2023. ápr. 10. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Magyarul "én szégyellem magam helyetted".
2023. ápr. 10. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 NTBS ***** válasza:
78%
Igen.
2023. ápr. 10. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Psycho ***** válasza:
100%

Pontosan. Mint pl. amikor annyira cringe és szörnyű az adott film a gagyi poénjaival és szánalmas jeleneteivel, hogy nézőként már Te kezded el szégyellni magad.


A "filmnek kellene szégyellnie magát" (nyilván egy film nem tud szégyellni, az alkotók már inkább, de biztos érthető az gondolatmenet), de Te érzed helyette.


Természetesen ez ezer más helyzetben is megtörténhet. Idős tanár elkezd Z gen poénokkal szerencsétlenkedni, és nem megy neki... Valamelyik politikus arcbapirítóan nagyon próbál hazudni és felsül... TV-ben interjúztatnak valakit és alig bír megszólalni, mekeg-makog, mintha fogalmazásgátlót szedett volna... egyik haverod megpróbál valami rettenetes dumával felszedni egy csajt... sok ilyen lehet.

2023. ápr. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 MDaniel98 ***** válasza:
67%
Igen. Alapvetően egy elég kínos jelenet, főleg mivel a delikvens "nem veszi észre magát"
2023. ápr. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!