Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Jogosan haragszik a józanul...

Jogosan haragszik a józanul gondolkodó ember az olaszokra, mert nem valósult meg a fejlődést jelentő Szláv Korridor?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 30. 12:54
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
Ilyen kérdések hogyan születnek?
2023. ápr. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Magyarként nem érdekel, amig nem érint
2023. ápr. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
Melyik fejlődésre gondolsz, az 1993-as szétválására Csehországnak és Szlovákiának? Vagy a jugoszláv háború jobban tetszik, amikor is a nagy szláv testvéri közösség irtotta egymást, jó pár tömegsírt sikerült létrehozniuk?
2023. ápr. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Ezt a hülye akkor magyarországi miniszterelnöknek köszönheti a világ. Önként kellett volna csatlakozni a szláv blokkhoz! Most hol tartunk?!

Négymillió cigány, négymillió nyugdíjas, eee...

2023. ápr. 30. 14:13
 5/10 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem itt az eddig válaszolóknak fogalmuk sincs mi az a "szláv korridor".


De nagyhülyeség lett volna, az biztos. Már a fenntartása, igazgatása is.


Meg az előttem szóló leírta, Csehlovákia, Jugoszlávia széthullását, ami műállamok lévén törvényszerű volt. + mű régió becsatolása és kiválása ma mit eredményezne, milyen ország lenne eg szeletnyi sáv Ausztria és Magyarország között?

2023. ápr. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
84%
Na kérdező, te sem tudodxd
2023. ápr. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
67%
A szabadsagharc vege fele felajanlottuk az orosz carnak h legyen magyar kiraly. Nem fogadta el. Most sem fogadna el a car a kiraly felajanlkozasat. Miert? Mert igy tobb hasznat veszi. Az info atadasa sokkal fontosabb mint egy problemas orszag vezetese.
2023. ápr. 30. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 MDaniel98 ***** válasza:
6%
Én nem haragszom rájuk.
2023. máj. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A szláv korridor Benes csehszlovák külügyminiszter, későbbi elnök ötlete volt a trianoni békekonferencia idején, hogy Csehszlovákiából indulva hozzanak létre közvetlen területi összekötettést Jugoszláviával a két ország között.


Ez a gyakorlatban a Nyugat-Dunántúl területén húzódott volna, egyes becslések szerint Keszthelytől nyugati-délnyugati irányban kb. 60-100 kilométer széles sávban, egészen le az Adriai-tengerig.


Amúgy ezt a követelést még az Antant is túlzásnak tartotta, el is vetették.


Kérdező, te erre gondoltál? Vagy?

2023. máj. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
#9 Még én is először azt hittem #1 hogy erre gondoltak, de aztán leesett. Simlisen feltett kérdés. Megokoskodtuk. Aztán a korridort 1849re értik.
2023. máj. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!