Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Másnak is az az érzése, hogy...

Másnak is az az érzése, hogy minden úgy van kitalálva és olyan irányba halad, hogy az átlag ember élete egyre csak stresszesebb és stresszesebb legyen, tehát a rengeteg "tudással" és "haladással" nem megkönnyebedik az életünk hanem egyre nagyobb..?

Figyelt kérdés

kihívás már a legegyszerűbb dolog is, például eljutni A-ból B-be.

Vagy egy egyszerű információt megtudni, hogy hogy halad az ügyed.


2023. máj. 10. 15:46
1 2
 1/14 Kólauborkával ***** válasza:
91%

Csak azoknak stresszes akik nem akarnak haladni, megragadni valahol a saját 20-as évük közepén és minden maradjon ugyan úgy.

Én személy szerint sok mindent feltudok hozni amivel könyebb lett az élet az elmúlt években, és 31 vagyok.

2023. máj. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

1


Minden digitalizálódik és az ember már lassan nem tudja követni mi is van valójában. Amint átkerül minden a digitális világba, azon túl már mindent algoritmusok és MI-k kezelnek az ember kiszolgáltatottá válik mert nins egy hús-vér érző ember aki megértse a problémáját és segíteni akarjon neki. Személytelenné válik ez az egész élet ami nem buli. A haladás nevében a lelkünket talán nem kellene eladni.

2023. máj. 10. 16:02
 3/14 Kólauborkával ***** válasza:
93%

Mit nem adnék végre egy lefizethetetlen, érzelemmentes AI-ért aki a sok korrupt gec1 neve alá csak bejegyzi: börtönbe vele.


Nem igazán jut eszembe semmilyen probléma, ahol a hivatali kisasszony meghatódva tolja odébb a szabályokat és segít a gondomon, szerintem sokkal valószínűbb, hogy a kisasszony nem is akar segíteni, így az ott elérhető lehetőségeimet sz@rik felvázolni, ezért 3x is lehetsz vissza a hivatalba egy dolgot elintézni. Szóval én az ostoba emberről ezeket a dolgokat inkább levenném….

2023. máj. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

A mai világban a legfontosabb képesség az örökös változáshoz való alkalmazkodás és örök tanulás. Tudom hogy ez nehéz és sokkal kényelmesebb ragaszkodni ahhoz amit megszoktál, de a világ nem áll meg senki kedvéért.


Én is még csak 30 éves vagyok, de tapasztaltam ezt a saját életemben. Én még a Windows XP-n és Windows 7-en nőttem fel, ezeket szerettem. Amikor bejött a Windows 10 sokáig makacsul ellenálltam hogy már csak azért se térek rá át. Aztán két éve vettem egy új laptopot amin gyárilag rajta volt, és úgy voltam vele hogy adok neki egy esélyt. Mára megszoktam és beláttam hogy nem is olyan szar. Aztán egy pár hónapja tönkrement az otthoni asztali számítógép, venni kellett anyámnak egy új laptopot, amin Windows 11 van. 5 perc használat után megutáltam, de kénytelen leszek beletörődni, hogy a Microsoft design filozófiája olyan irányba megy, amilyenbe, és vagy megszokom, vagy váltok Linuxra.


A mesterséges intelligenciában az az ijesztő, hogy nincsenek érzelmei, nincs testbeszéde, arckifejezései, amik az emberi kommunikáció alapvető elemei a szavak mellett. Ugyanakkor mint bármilyen intelligens rendszerre, erre is igaz hogy meg lehet tanulni rávenni, hogy azt csinálja amit akarsz, ha a megfelelő módon kommunikálsz vele. Még az az előnye is megvan, hogy nem képes valódi gondolkodásra, ha egyszer sikerült egy adott technikával manipulálni, akkor a jövőben is hagyni fogja magát ugyanúgy átb@szni, amíg ki nem patchelik belőle. Ha tudsz angolul, írd be a Google-be hogy "ChatGPT jailbreak".

2023. máj. 10. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Gyorsul a fejlődés.

Sok embernek ez nem tetszik, mert rühell tanulni, vagy alkalmazkodni. EZ régen is így volt, csak a fejlődés nem volt gyors.

2023. máj. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

5


Igen, sok ember szeretné élvezni az életét, szabad perceit. Furcsa.

2023. máj. 10. 20:41
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Annyiban igaz a dolog, hogy egy millió éve, amikor az ember kifejlődött, tényleg nagyon lassú volt a fejlődés. De a csecsemők már akkor is nagyon alkalmazkodók voltak, csak a felnőttek nem annyira.

Úgyhogy majd a következő nemzedék...

2023. máj. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

"sok ember szeretné élvezni az életét, szabad perceit"


És ebben ki akadályoz? Lehet keseregni hogy a világ változik és nem marad ugyanolyan amilyennek szeretted, vagy el lehet fogadni hogy a dolgok változnak és lehet nézni ennek a jó oldalát, hogy a változások milyen új lehetőségeket nyitnak meg az emberiség számára és a számodra.


A világ és közted az a különbség, hogy a világot nem tudod megváltoztatni, a saját hozzáállásodat viszont igen.

2023. máj. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
6 Akkor mért egy anonim forumon sirsz hogy több a szabad időd?
2023. máj. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Nos, ha szeretné élvezni, tegye. Mindenki így jár el.

A helyzet az, hogy a fejlődés egyszerre hoz kényelmet és bonyolultságot. Az ősember élete egyszerű volt. ha talált élelmet jóllakott, ha nem, éhen halt. Ha nem végzett a rátámadóval, ővele végeztek. Ez ilyen bináris volt. Most nagy a választék, de vannak, akik utálnak mérlegelni, mert nem tudnak, ugyanis nem tanulták meg.

Nem véletlenül mondják: ha vinni akarod valamire, tanulj Ha nem akarsz tanulni, el kell fogadnod a kiszolgáltatottságot. Mert az nem egyéb, mint ismerethiány.

2023. máj. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!