Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Fellelhető valahol infó a...

Fellelhető valahol infó a szovjetek hidegháborús világvége fegyveréről?

Figyelt kérdés
Az ötvenes években átalakítottak egy tankerhajót egyetlen óriási hidrogénbombává, ami a szovjetuniót ért atomtámadás esetén, a sugárzás szint emelkedésével automatikusan detonálta volna saját magát. Akkora erővel bírt, hogy kiirtotta volna az életet a bolygó felszínén. Több százszorosa a cár bombáénak! Végül Hruscsov leállíttatta a projectet. Állítólag.

2023. máj. 19. 09:16
 1/7 anonim ***** válasza:
80%

Ez marhaság, ez túl picike lenne a bolygó sterilizálásához.


A soksok interkontinentális rakéta, na az már ért volna valamit. Rá tudod küldeni az ellenség fejére, és nem is csak 1 db fegyver, ha 1-2 darabot le is szednek, akkor se tompul a hatás.

2023. máj. 19. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Láttam róla egy dokfilmet 1-2 éve, nem én találtam ki. Neten semmi infót nem találtam erről, külföldi oldalakon sem. Ha nem is készült el valójában de terv szinten biztosan foglalkoztak vele. Amúgy az 50-es években még nem voltak ilyen ballisztikus rakéták szerintem.
2023. máj. 19. 10:12
 3/7 A kérdező kommentje:
Egyébként több tervezet is volt a világ megsemmisítésére. Egy 50 kobalt bombából álló tervük is volt. Ebből a cuccból 3-4 darab is elég elvileg a föld totális elszennyezéséhez. Bár hivatalosan sosem állítottak elő kobalt bombákat.
2023. máj. 19. 10:17
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az akármekkora is, legfeljebb olvaszt egy méretes lyukat a földbe, az energiájának 90+ %-a meg eltűnik a világűrbe. Pártíz kilométeres körzetben megolvaszt mindent, párszáz kilométeres körzetben letarol mindent, meg jó nagy szelet csinál szerte a bolygón azt annyi.
2023. máj. 20. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

4es, azért ez nem teljesen így van. Már a cár bomba robbantása során is óriási területi pusztításról beszélünk pedig ac "csak" 45 megatonna erejű volt. Ennek kb a többszázszorosáról lenne szó, ami kb úgy felforrósítaná az atmoszférát, hogy az egész bolygón hatalmasat nőne az átlaghőmérséklet. Óriási sugárszennyezés terítene be kontinensnyi területeket és az általa keltett szökőár letarolna mindent ami az útjába kerűl.

Nem véletlen nem robbantották már fel a cár 2 bombát sem, ami kb 80 80 megatonnás 3 lépcsős hidrogénbomba volt.

2023. máj. 21. 16:29
 6/7 anonim ***** válasza:

A Cár-bomba 4000 m magasságban robbant, a Hirosima-Nagaszakira dobott bombák kb 1000 m-en, egyik sem a földön. A pusztitás akkor a legnagyobb ha levegőben történik a robbanás. Ha a földfelszinen robbantasz fel egy ugyanekkora bombát, akkor az első domb felfogja az ereje nagyrészét, no meg okozna egy hatalmas krátert magaalatt.


A másik, hogy tipikusan oroszoknak vannak olyan fegyverei, amik "mindennél erősebbek", "legpusztitóbbak" stb amiből gyakorlatilag vagy semmi nem valósult meg vagy menet közben kiderült, hogy nem működik.


Ráadásul az a baj ezekkel a atomtöltetekkel, amivel a hajó is rendelkezik elméletben, hogy nem olyan mint a konzerv, hogy elkészited és tárolod évtizedekig majd előveszed ha kell, hanem folyamatos karbantartást igényelnek, amit ha elhanyagolsz mert amúgy nem kevés összeg (sokmillió dolláros nagyságrend évente), nem fog működni.

2023. máj. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 MDaniel98 ***** válasza:
Ez szerintem csak legenda.
2023. máj. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!