Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Szerintetek az emberiség mit...

Szerintetek az emberiség mit fog művelni 2012-ben a világvégétől való félelmében?

Figyelt kérdés

Van az a történet, mely szerint egy dél-amerikai törzsben megjósolták, hogy éhínség lesz. Elterjedt ennek a híre, az emberek pánikba estek, mindenki igyekezett betakarítani, a földeket közben nem művelték, és ennek következtében tényleg éhínség lett.


Ha most megnézitek, csak ezen a weboldalon sok-sok oldalnyi kérdés van erről az állítólagos "világvégéről". Megint csak a tömegek ostobaságát és hiszékenységét bizonyítja. Ez jól szemlélteti, hogy milyen sokan hisznek ebben a butaságban világszerte. Nem gondoljátok, hogy az emberek félelmükben elkezdenek hedonista módra élni, vagy valamilyen tömeges őrültséget tenni, ami súlyos problémákat von majd maga után? Nyilván lesz egy csomó "zavarosban halászó" is, aki kihasználja a maga hasznára ezt a hülyeséget, és mondjuk meghirdeti magát prófétának, vagy valamilyen módon kihasználva az emberi hiszékenységet, meggazdagszik.


Szerintetek?


2010. okt. 23. 22:17
1 2
 1/14 anonim válasza:
100%
lehet benne valami. én leülök, és jót röhögök rajtuk, ugyanis ha nem tudnám a tudományos verziót is honnan jött ez a hülyeség, akkor sem hinném el :D
2010. okt. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
2000 régen volt, mi?:P Ott a példa, hogy mi fog történni, semmi.
2010. okt. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
A 2000-es év körül az én megítélésem szerint messze nem volt ekkora félelem és hűhó. Biztos vagyok benne, hogy jóval kevesebbem féltek bármitől is, mint a közelgő 2012-es évvel kapcsolatban, ami szinte mindenkihez eljutott már. Gondolj bele: könyveket írnak róla, filmeket készítenek belőle, még a komoly, racionális gondolkodású emberek közül is sokak meggyőződését megingatja, mert már mindenben ezt látják az emberek.
2010. okt. 23. 22:31
 4/14 anonim ***** válasza:
Minden ember?Ez csak néhány hülyénél központi kérdés
2010. okt. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
77%

Félelem?Na ne röhögtess:D Az egész 2012 egy hülyeség.

Ha pedig mégis világvége lenneakkor előtte leszopok egy majmot és felteszem a youtube-ra.

2010. okt. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
A héten olvastam asszem az indexen hogy bejelentették hogy elszámolták az inka naptárat,ezért a 2012-es világvége elmarad és egy későbbi időpontban kerül megrendezésre.:)
2010. okt. 23. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

igen egyébként éppeszű embernek feltűnik, hogy kb az összes cikkben úgy írtak róla hogy "2012-ben vagy egy kicsit később"

Lesz aki ki akarja használni majd, persze. lesz aki bedől neki, de ez még korántsem kelt akkora hisztériát hogy anarchiát szüljön. egyébként kb szerintem lecseng a félelem mire odáig jutunk...az emberek annyira nem hiszenk benne amennyire állítják. ha én 100%-ra hinném hogy 2012-ben meghalunk mostn em itt ülnék, hanem valami irtó jó pasival szeretkeznék egy hotelszobában két üveg vodka és egy joint társaságában, minimum. Gondolj bele... ugyaúgy tanulnának az emberek, ugyanúgy fizetnék a csekkeket? rég nem...

mindnekiben ott a kétség. ha majd odaérünk néhányan lerágják tövig a körmüket, de a sorozatot azért megnézik este hátha mégsem történik semmi... ez még nem olyan hisztéria.

Egyébként 2000-ben is voltak érdekes dolgok, úgy tudom... pl egy embernek vmi varázslóguru vagy mitököm bemagyarázta hogy ez tuti, meghalunk, embernként elköltötte az összes vagyonát, majd mégsem halt meg, és minden erejével igyekezett beperelni a varázslót.:D

nem kell midnen sz*rt elhinni...

2010. okt. 23. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
előző vagyok..az meg a másik hoyg azért nem tenném rá az életem egy indexen megjelent cikkre:DD
2010. okt. 23. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

23:02 - Nem inka, hanem maya, amúgy lehet, hogy tényleg elszámolták, mint ha olvastam volna valamit erről, hogy pontatlanok az eddigi számítások.


De amúgy se lesz világvége, de biztos lesz sok hülye, aki őrültséget fog csinálni. De ha kevesebb ember lesz a földön, hát talán helyreáll a természet rendje.

2010. okt. 23. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"Szerintetek az emberiség mit fog művelni 2012-ben a világvégétől való félelmében?"


Az emberiség semmit. A 10-12 évesek rettegnek ettől a világvégétől. Meg azok az idősebbek, akik szellemileg 10-12 évesek maradtak :)


"ezen a weboldalon sok-sok oldalnyi kérdés van"


Igen, többnyire gyerekektől. Egyébként egyre kevesebb. Úgy emlészem, 1-2 éve még sokkal több ilyen kérdés volt.

2010. okt. 24. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!