Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Hol találhatok valódi kutatóka...

Pszicho88 kérdése:

Hol találhatok valódi kutatókat, virológusokat, genetikusokat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Talán a kérdés picit bugyután hangzik.

Lenne egy elméletem a vírusokkal kapcsolatban, ami elég speciális.

Szeretném ha ezt leírhatnám egy a szakmában jártas személynek is.

A probléma ezzel, hogy az állami cégek nem érdekeltek a valós tények tekintetében, így olyan kutatót, vagy részleget keresnék, ami képes befogadni a jó meglátásokat.


Köszönöm.



2023. máj. 22. 16:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
98%
A valós tények tekintetében nagyon is érdekelt minden szakmabeli. De egy semmivel nem bizonyított elképzelés természetesen nem számít annak. Mit tudsz felmutatni?
2023. máj. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
98%
MTAnak a kutatóközpontjainál, plusz egyetemeken vannak.
2023. máj. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. Nem vagyok kutató, de a bizonyítás ténye nem is az én feladatom, hanem közös ügy. A bizonyítás tényéhez szükséges mérésekhez sajnos igen komoly berendezések kellenek. Én az elméletemet tudom felmutatni. A kérdés, hogy kiadjam e, vagy aztán felhasználják? Le lehet védetni valahogyan az elméleti dolgokat is?
2023. máj. 22. 17:23
 4/19 MDaniel98 ***** válasza:
97%
Ha tényleg sokba kerül ne is álmodj róla. A magyar tudományos élet félelmetesen alulfinanszírozott komoly berendezésekre max. akkor van pénz, ha valami kádernek kell.
2023. máj. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 Gugu Gabor ***** válasza:
97%
Akár ide is leírhatnád az elméleted, hátha erre téved egy virológus,biológus stb aki meg tudja szakérteni
2023. máj. 22. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
97%

"védetni valahogyan az elméleti dolgokat is"


Levédetni találmányokat lehet, felfedezéseket nem. Ha felfedezel valamit és megjelenteted egy tudományos folyóiratban, akkor ahhoz az íráshoz tartozó szerzői jog a tied, de maga a tudományos tény, amiről írsz, nem.


Ha felfedezel mondjuk egy új diagnosztikai lehetőséget, és tervezel egy gépet, ami megvalósítja, azt lehet szabadalmi oltalom alá venni. De akkor is maga a készülék, eszköz lesz oltalom alatt, nem a működési elvét képező tudományos ismeret.


Ugyan nem konkrétan virológus vagyok, de biológusként/biotechnológusként végeztem, ha gondolod elküldheted privátban az elképzelésedet, kíváncsivá tettél.

2023. máj. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
96%
nagyon pszicho:)
2023. máj. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
97%
Sokfelé vannak "valódi kutatók", ám egy szakmai folyóirat pont ezért van. Leírod, elküldöd, és ha méltónak találják a megjelentetésre, meg is teszik. Ha kérdésük, javaslatuk van, megírják, válaszolsz, és jó válasz esetén megjelenik a cikked. És ha megjelent, tudhatod, gondolatod érdemes a figyelemre.
2023. máj. 22. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem nyugodtan leírhatod ide is


Engem megesz a kíváncsiság és elhiheted hogy senki sem fogja belopni előled


Legrosszabb esetben egy virológusnál kisebb, de nálad nagyobb tudással rendelkező felhasználó kiábrándít ha az elméleted kísérlet nélkül is cáfolható

2023. máj. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Nem az elmélet cáfolása érdekelne, mert ugye az igazságot is meg lehet cáfolni az előre megírt elméletekkel. Az érdekelne, hogy az elméletem bizonyításához rendelkezik e valaki olyan gépekkel és kutatási tudással, ami ehhez kell. Nemcsak egy egyszerű vírus téma ez, hanem ehhez bele kellene menni sokféle dologba. Vírusok, ezekről alkotott téves elméletek, a vírusok mechanizmusai, sejt és DNS mutációk. Többet kéne tudnom nekem is a témáról, de talán lesz aki segít benne, hogy logikus e az elméletem. Privátban elküldöm neked is, előző hozzászóló és egy valaki kérte korábban is, neki már átküldtem. Az a probléma ezzel az elmélettel, hogy mivel elég elvont elmélet, ezért nem lesz nyerő azok körében, akik szenzációra vágynak. Számomra az a megdöbbentő, hogy a világban szinte minden el van hazudva és a látszatok világában nincsenek valódi tények és elméletek semmiről. A kutatásokat, kamu kutatásokkal fedik el és megpróbálják eltüntetni a valós tényeket.
2023. máj. 23. 21:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!