Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Hol tudnék olvasni a különböző...

Hol tudnék olvasni a különböző népek eredetéről?

Figyelt kérdés
Nagyon szégyellem, de én csak néhány éve tudtam meg, hogy a szerb, a horvát és a bosnyák ugyanazt a nyelvet beszéli (osztrákot meg németet tudtam). Azóta azzal szórakoztatom magam, hogy különböző népek közös eredetét próbálom fellelni, de érdekes módon, főleg a fiatalabb népek esetén nem mindig elég részletes wikipédia. Némely ázsiai és afrikai népcsoportból úgy kell bogarásszak. Biztos vagyok benne, hogy vannak olyan könyvek amelyek ezzel foglalkoznak, akár részletesebben, tudnátok ilyeneket ajánlani? Első körben az európai, kaukázusi és közel-keleti népek érdekelnének. Ha nagyon nincs magyar, el tudom olvasni az angolt is. Nagy előny ha nagyközönségnek írt könyv, és nem valami nagyon tudományos, egyetemre írt szerzemény.

#eredet #történelem #nép #népekeredete
2023. júl. 4. 21:05
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Ne csak wikipédiát olvass, google rengeteg infót tartalmaz
2023. júl. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!