Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Egy történész jobban meg...

Egy történész jobban meg tudná világítani. Mi történt pontosan?

Figyelt kérdés

Miután leverték az Osztrák-Magyar monarchiát, a kommunisták megindultak Magyarország felé és elkezdődött a pusztítás.


Eközben nyugaton is darabokra esett az akkori osztály hierarchia, csak nem a kommunisták által. Milyen erők befolyásolták ezt a strukturális szétesést?


Az jutott eszembe, hogy mindkét irányban elindult az osztálykülönbségek, főleg az elit leépítése, az addigi társadalmi struktúra megbontása, csak ezt keleten és Közép-Európában a kommunisták okozták, nyugaton pedig más folyamatok. Mik voltak ezek? Érdekes párhuzamot lehet vonni a kettő között, hogy miért pont egy időben zajlott ez.


2023. júl. 9. 06:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%

Mi akar lenni ez a katyvasz?

A leírásban, az egy időben zajló események, a valóságban több évtizedes időszak alatt történtek, már, ami valóban meg is történt.

2023. júl. 9. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
91%
Még feküdj vissza egy kicsit aludni - élvezd ki a hétvégi nyugalmat!
2023. júl. 9. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
61%

Nem vagyok történész, de amit írsz, az nem fedi a valóságot.

"Miután leverték az Osztrák-Magyar monarchiát, a kommunisták megindultak Magyarország felé és elkezdődött a pusztítás."


Az Osztrák-Magyar Monarchia az I. világháború vesztese volt, és ennek következtében szűnt meg. A "leveréséhez" semmi köze sem volt a "kommunistáknak". Így ők nem is indultak meg Magyarország felé, és Magyarországon nem kezdődött el semmiféle pusztítás. Azt a korszakot, ami jött Magyarországon Horthy-korszaknak szokás nevezni a kormányzóról, aki az ország államfője volt, az elűzött IV. Károly király helyett.


Az osztály hierarchia szétesése - szerintem - nem történt meg, de ezt majd leírja egy hozzáértő.

2023. júl. 9. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Ismered a Downtown Abbey sorozatot? Egy brit család történetét mutatja be, mielőtt még az arisztokrácia és az osztály hierarchia szétesett volna. 1914 után kezdődött ez a bomlás. Az Osztrák-Magyar monarchia úgy jön ide, hogy azt is leverték az első világháborúban, de 19 után nálunk a kommunisták vették át a hatalmat, nyugaton pedig valami más, ami szintén azon volt, hogy nehogy visszaépüljen a korábbi hierarchia. Ennek a magyarázata érdekel.


Szándékosan kihangsúlyoztam, hogy a történészek véleménye érdekel, akiknek van bővebben tudásuk a témában és megértik a párhuzamot, amire gondoltam.

2023. júl. 9. 07:16
 5/16 A kérdező kommentje:

Az Osztrák-Magyar Monarchia az I. világháború vesztese volt, és ennek következtében szűnt meg. A "leveréséhez" semmi köze sem volt a "kommunistáknak".


Még jó, hogy nem vagy történész. Egyrészt, nem írtam olyat, hogy az Osztrák-Magyar monarchia a kommunisták miatt esett szét, hanem azt, hogy a szétesését követően megindultak Magyarország felé. A vörösterror mond valamit? Másrészt, az osztály hierarchiát ekkor kezdték el itthon lebontani a bolsevikok azzal, hogy elkezdték kiűzni és megpróbálták megsemmisíteni az itthoni arisztokráciát.

2023. júl. 9. 07:24
 6/16 anonim ***** válasza:
85%

#3 vagyok. Bocsánatot kérek, hogy belebeszéltem. Nagyon igazad van. Suszter maradjon a kaptafánál. Úgy kell nekem, miért okoskodtam. A #1 és #2 nem kapott letolást, ők csak egyszerűen jelezték, hogy marhaság, amit írsz.


Várj nyugodtan a történészre, aki megérti a párhuzamaidat.

2023. júl. 9. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
6: Azért nem kaptak letolást, mert a beszóláson kívül semmilyen értékelhető választ nem írtak. Te viszont igen, és ki kellett javítanom, mert úgy tűnik, vannak történelmi hiányosságaid. Csak akkor nem értem, hogy miért kell hozzászólni olyasmihez, amit nem látsz át?
2023. júl. 9. 07:41
 8/16 anonim ***** válasza:
71%
Remélem nem akar Magyarországon maradni.
2023. júl. 9. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

#7 Hányszor kérjek még bocsánatot?


De nem foglalkozz már velem! Várj a történészekre! Csendben figyelem majd, hogy tanulhassak az érkező válaszokból.


(Csak félve jegyzem meg, hogy ebben az országban csak én lennék az, aki olyanba beszél bele, amihez nem ért, akkor ez az ország nem itt tartana.)

2023. júl. 9. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
9: Rendben, akkor figyelj és ne írj többet.
2023. júl. 9. 07:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!