Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Most akkor voltak bent szovjet...

Most akkor voltak bent szovjet csapatok, amikor Orbán elmondta beszédét Nagy Imre temetésén vagy nem?

Figyelt kérdés
Mindenki mást mond, van aki szerint már rég kimentek, és a szovjet katonák hátához beszélt, míg egyesek szerint igenis bent voltak még.

2023. júl. 18. 12:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%
Az utolsó szovjet katona, Viktor Silov altábornagy 1991. június 19-én hagyta el az ország területét, tehát Nagy Imre újratemetésekor még bőven itt voltak.
2023. júl. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%
Már folyamatban volt a kivonásuk, de még fejeződött be.
2023. júl. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Tehát bátorság kellett ruszkik hazát kiabálni akkor?
2023. júl. 18. 16:35
 4/13 anonim ***** válasza:
86%
#3. Nem gondolnám, mert a megállapodást már jóval előtte megkötötték, és a fele banda már ki is vonult.
2023. júl. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
92%

Nagy Imre újratemetése 1989-ben volt, Németh Miklós és Gorbacsov egyezett meg a csapatkivonásról, Orbánnak köze nem volt az egészhez!

Tehát Orbán akkor pofázott, amikor már régen el volt döntve, és meg is kezdődött a kivonulás, és kész volt annak a pontos ütemezése!

Ugye nem gondolod komolyan, hogy a szovjet hadsereg betojt egy kis fika-matyitól?

2023. júl. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
88%
Az államközi megyegyezés szerint a többség már elhagyta az országot, folyt a kivonulás, de Orbán még "bátran" utánuk kiáltott, hogy ruszkik haza. Egy már megtörtént, lefutott eseményből probált politikai tökét kovácsolni.
2023. júl. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
16%

Ja, hát elég patkány módon hazudoztok itt össze-vissza (a patkányság kiterjed a hazugságok lájkolóira is, természetesen), bár az értelmét nem látom, mert azért még sokan emlékeznek az átélt napokra.

- 1989-ben csökkentés volt, nem a kivonás kezdete, a hidegháború végének megfelelően.

- A kivonásról a megegyezés az 1990. január-márciusi tárgyalások eredményeként született.

- Az újratemetés előtt és alatt mások is megszólaltak, nemcsak Orbán. Cserhalmi György márciusban. Rácz Sándor 56-os egyéniség az újratemetésen. Késő ősszel A Magyar Október Párt és a Magyar Radikális Párt. Ezek is tudták titokban, és és látszat-bátrak voltak? Dehogy. Bizony, akkor még valódi bátorság kellett ehhez, már elfelejtettem a nevét annak a régi pártkatonának, aki november környékén ellen-ellenforradalmat akart szítani (volt a tévében hírműsor róla, láttam-hallottam a vadkanvigyorral elmondott régen elkoptatott szlogeneket), no meg Grósz Károly is igen keményen akart fellépni (netes cikkből: "November 29-én viszont Grósz Károly kijelentette, hogy csak az egypártrendszer keretei között tudja elképzelni a politikai pluralizmust. A Budapest Sportcsarnokban összegyűlt pártaktivisták és munkásőrparancsnokok előtt, a fehérterror feléledésével fenyegetett." Magam emlékszem arra, mikor késő ősszel az akkori, normális Kisgazdapárt normális főtitkára, Prepeliczay István ezzel összhangban úgy nyilatkozott, hogy: mert Magyarországon mindig is megvolt a politizálásnak a, hogy úgy mondjam, fizikai vetülete (lefordítom, az ellenzéket általában felakasztják). Kevés ember volt, aki felvállalta, hogy valamit lép. A szavazás az ugye más, bemész a fülkébe, aztán motoszkálsz a sötétben. Na de párttag lenni egy új pártban, azt az én kollégáim körül senki sem vállalta fel, pedig agitáltam vagy húszat. :D

- Ami meg az utánkiáltást illeti, bátor utánkiáltó az MDF volt, akik 1990 tavaszán, a választások előtt megszórták az országot a továrisi konyec plakáttal, aminek akkor már semmi értelme nem volt, hiszen pont megszületett az államközi egyezmény, hogy az oroszok kivonulnak. Előtte, az újratemetés nyarán, és aztán egészen a választásokig egy büdös szót nem mert az MDF ejteni az oroszokról.

2023. júl. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 MDaniel98 ***** válasza:
100%
Voltak még itt, de már elkezdték a kivonulást.
2023. júl. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
#8, nem kezdték el. 89 tavaszán nem azt a kivonulást kezdték el. ha tudnál olvasni, olvashattad volna az előzőben. Haderőcsökkentés céllal vontak ki 89-ben csapatokat.
2023. júl. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Addigra a nagyhatalmak közötti háttéralkuk megköttettek, legfeljebb a magyar pártvezetés tudatáig nem jutott el(azonnal), hogy vége az MSZMP uralta korszaknak, hogy már átkerültünk az amerikaiak övezetébe, egyre inkább ők diktálnak Mark Palmer nagykövettel az élen, a Soros-féle szervezetekkel a háttérben.
2023. júl. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!