Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miért van több honfoglaló gén...

Miért van több honfoglaló gén a magyarok körül lakó nemzetekben mint a mai magyarokban? Új kutatás anyaga genetikai távolságot ábrázoló térképppel!

Figyelt kérdés

[link]



Kattints a Download full text PDF-re a teljes tanulmányért, és nézzed meg a a 6. oldalon levő két térképet. A térkép a honfoglalók összehasonlítás a középkori

B térkép pedig a modern populációkkal.

A mai magyarok legkevésbé rokonai genetikailag a honfoglalóknak az egész régióban.



2023. aug. 16. 21:58
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Valakinek van valami ötlete?
2023. aug. 16. 22:16
 2/13 sadam87 ***** válasza:
94%

"A térkép a honfoglalók összehasonlítás a középkori

B térkép pedig a modern populációkkal."

Nem. Az "a" jelű térkép a honfoglaló magyarok haplocsoportok gyakorisága alapján számított hasonlóságát mutatja a modern populációkhoz, a "b" térkép pedig egy régió (HVS-I) szekvenciája alapján mutatott hasonlóságot.


Az egyébként jó kérdés, hogy a második térkép szerint miért alacsony a mi magyar lakosság vizsgált mtDNS régiójának hasonlósága több szomszéd országéhoz képest. (Bár azt az állítást túlzásnak érzem a térkép alapján, hogy a legalacsonyabb a régióban.) Mindenesetre az látszik, hogy ez pont nem egyezik a másik térkép eredményével. Az is látszik, hogy elég alacsony hasonlóságról van szó mindkét esetben. Ez alapján elképzelhetőnek tartom, hogy véletlenszerű hatásról van szó.

2023. aug. 16. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 UlfOrmson ***** válasza:
Jelenleg még nem tartom túl relenvánsnak az archeogenetikai eredményeket. Majd ha az eddig feltárt Kárpát-medencei és környékbeli 9–11. századi temetkezések közel 100%-át kielemezték, akkor talán visszatérhetünk a kérdésre
2023. aug. 17. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

"Jelenleg még nem tartom túl relenvánsnak az archeogenetikai eredményeket."

Mert szembemegy hagymázas turánista elképzeléseiddel?

2023. aug. 17. 08:20
 5/13 sadam87 ***** válasza:
94%

#3

Értem én, hogy annyira fogalmatlan vagy, hogy a saját magad által küldött cikket se tudod értelmezni, de ezt miért reklámozod?

2023. aug. 17. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

5/7 A kérdező kommentje:


archeogenetikai eredményeket."


emegy hagymázas turánis

-------------


Archeogenetika?Aha!Inkább olyan bullshit, összeállított prekoncepciós ideológiai statisztika,a hogy a fingrizmus. Az egész marad egybullshit, és nem is releváns, hisz a magyar nyelv nem fingár nyelv, hanem indogermán és germán nyelv.


Hagymáz?Nem ismerem ezt a hangot, ilyen nekem nem van, stak libernyák makogjáka szájukon ezt ahogy látem. Ilyen hangot nem hallottem, stak az interneten olvastem, de stak libernyákoktól.


Most mondem, hogy nem rakem ezt a hangot, de ez a hagymáz a fingrizmus.

2023. aug. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Sadam szövegértési problémákkal küzd. a Kérdés nyilvánvaló hogy modern populációkkal kapcsolatban, mégpedig a modern Magyarokkal kapcsolatban tettem fel, és az is nyilvánvaló hogy a honfoglalókkal hasonlítom össze őket. Tehát logikailag csak a B Térkép releváns.


Mindig sorban elveszti a vitákat de gőgje nagyképűsége ennek ellenére megmarad. Ezzel próbálja pótolni az érvek hiányát.

2023. aug. 17. 23:17
 8/13 sadam87 ***** válasza:
100%

#7 (23:17, ha esetleg ezt is törölnék, miután itt is csak személyeskedni sikerült)

"a Kérdés nyilvánvaló hogy modern populációkkal kapcsolatban, mégpedig a modern Magyarokkal kapcsolatban tettem fel, és az is nyilvánvaló hogy a honfoglalókkal hasonlítom össze őket. Tehát logikailag csak a B Térkép releváns."

A sok értelmetlen rizsázás helyett esetleg próbáld már meg elolvasni az általad hivatkozott kép feliratát. Ne csak azt a mondatot amit (az azóta az oldal szabályainak be nem tartása miatt törölt) korábbi válaszodban kiemeltél, hanem esetleg ezt:

"(a) The genetic distance map based on high resolution haplogroup frequency of 157 modern populations shows that modern Central Asian populations are highly similar to the conquerors."

[link]

Berakjam neked google fordítóba, vagy ennyit legalább meg tudsz csinálni magadtól is?

2023. aug. 17. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

A B térkép az honfoglalókat hasonlytja a modern populációkhoz, köztük a magyarhoz.


A mai Magyarországon fehér folt van ami a honfoglalókhoz hasonló génállományokra vonatkozik, ellenben egy rakás környező ország színes, tehát bennük van több honfoglalókra hasonlító gén.


Sadam vagy hazudik, vagy nem tud angolul sem.

2023. aug. 17. 23:43
 10/13 A kérdező kommentje:

Itt az idézet.


(b) "sequence based genetic distance map, encompassing 141 MODERN populations, shows the Central Asian anity to the conquerors "


Máskor ne hazudjál Sadamka!

2023. aug. 17. 23:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!