Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miért van több honfoglaló gén...

Miért van több honfoglaló gén a magyarok körül lakó nemzetekben mint a mai magyarokban? Új kutatás anyaga genetikai távolságot ábrázoló térképppel!

Figyelt kérdés

[link]



Kattints a Download full text PDF-re a teljes tanulmányért, és nézzed meg a a 6. oldalon levő két térképet. A térkép a honfoglalók összehasonlítás a középkori

B térkép pedig a modern populációkkal.

A mai magyarok legkevésbé rokonai genetikailag a honfoglalóknak az egész régióban.



2023. aug. 16. 21:58
1 2
 11/13 sadam87 ***** válasza:
91%

#9/#10

Látom nem csak az angol nyelvű cikk szövegét, hanem az általam írt magyar nyelvű szöveget sem tudod értelmezni. Persze az eddigi munkásságod fényében nem lep meg...

2023. aug. 18. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Még 1X, elmagyarázom neked, mert vagy nem érted, vagy tagadásba menekülsz.


A denializmus egy pszichológiai jelenség, pont az amit te most művelsz:

[link]


A B térkép a honfoglalók genetikáját hasonlítja össze a mai modern populációkkal. A hasonlóság mértéke a barna szín intenzitása a B térképen.

Magyarország azonban fehér folt, szemben a szlovákkal lengyellel és románokkal, szerbekkel. Azaz, ezek a népek hordoznak honfoglalókhoz hasonló genetikát (mégha kicsi mértékben is) a mai magyarok azonban semennyire sem, mert Magyarország fehér színű, akárcsak Anglia Franciaország stb...

2023. aug. 18. 08:29
 13/13 sadam87 ***** válasza:

#12

Mondjuk ennek sosem állítottam az ellenkezőjét...

De akkor még egyszer elmagyarázom én is neked. Ezt írtad:

"A térkép a honfoglalók összehasonlítás a középkori

B térkép pedig a modern populációkkal."

Ami viszont egy hazugság (vagy csak alapszintű szövegértésre sem vagy képes, ezt döntsd el te), mert az "a" jelű térkép is a mai populációkéval hasonlítja össze a honfoglaló magyarok DNS-ét, csak nem egy adott szakasz szekvenciája, hanem a haplotípusok gyakorisága alapján.

Mondjuk pontosan ugyanezt leírtam már az első válaszomban is, és akkor sem ment át, szóval igazából nem tudom, miért strapálom magam...

2023. aug. 18. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!