Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A macedónt leszámítva melyik...

A macedónt leszámítva melyik nyelv hasonlít legjobban a bolgárra? A szerbhorvát?

Figyelt kérdés
A macedón sokak szerint a bolgár kvázi dialektusa, így kölcsönösen érhetőek. Ezért kérdezem a macedónon kívüli hasonlóságot. Tudom, hogy a bolgár délszláv nyelv, így logikusan az következne ebből, hogy a hozzá földrajzilag legközelebb eső szerbhorvát nyelvek esnek nyelvileg is a legközelebb a bolgárhoz.

2023. szept. 16. 20:04
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A Bulgária területén élő népek többsége nem szláv volt, hanem az évszázadok során elszlávosodtak, és annak kutatása még a történészeknek is komoly fejtörést okoz.

Az ősbolgárok nem szlávok, török eredetű nép, a kutatások szerint a 7-10 század között az egy területen élő ősbolgár, trák, szláv népek nyelvéből alakult ki a bolgár, amiben jelentős szerepet játszott az ortodox vallás is.

Az már modern kori, adminisztrációs döntés volt, hogy a több nyelvi dialektusból melyik lett a hivatalos bolgár nyelv.

A területi közelség miatt a szerb hasonlat legjobban a bolgárra, de attól is jelentősen eltér, a bolgárban ott vannak az ősi, nem szláv eredetű gyökerek, pl többi szláv nyelvtől eltérően a bolgár nyelvben nincsenek nyelvtani esetek, megmaradt sok "ősi" szavuk.

2023. szept. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Én félig bolgár vagyok, és a legjobban a szerbeket értem meg.
dec. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!