Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mennyit javulna egy átlag...

U. Xorter kérdése:

Mennyit javulna egy átlag ember közérzete, ha az összes reklámot betiltanák?

Figyelt kérdés

Egy átlag ember közérzetén azt értem, hogy pl. megkérdezünk sok-sok embert, hogy értékelje a közérzetét, hangulatát, kedvét stb. egy 10-es skálán, és ennek vesszük az átlagát.

Az összes reklám alatt pedig a kéretlen spamektől kezdve a TV- és videóreklámokon át a plakátokig mindent értek. Helyette nem lenne semmi vagy ahol muszáj, ott üres kép/hang visszaszámlálással.

Szóval szerintetek mennyit javulna a közérzet a világon vagy legalábbis a fejlett országokban?



2023. szept. 16. 21:41
A kérdező szavazást indított:
Semennyit sem javulna.
Max. 10%-ot.
Max. 20%-ot.
Max. 30%-ot.
Max. 40%-ot.
Max. 50%-ot.
Max. 75%-ot.
Max. 100%-ot.
Max. 200%-ot.
Egyéb:
20 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán miért feltételezed, hogy javulna?
2023. szept. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A szépség ideálnak (vagy egyéb ideálnak, bár annak talán kevésbé) való megfelési kényszer csökkenne valamennyit. Kevesebb információt kéne feldolgozni.


Ezzel szemben viszont, most is vannak olyanok, akik reklámblokkolót használnak, tévét nem néznek, mégse tűnnek jobb közérzetűnek, mint akik sokkal több reklámot látnak.


Ezel alapján én azt mondanám, hogy lehetséges, hogy kicsit jobb lenne a kevesebb inger miatt, de pl. a szociális média szerintem sokkal többet számít ebben, mint a reklámok

2023. szept. 17. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
49%
Én arra tippelek hogy jelentősen romlana. Rengeteg netes szolgáltatás fizetőssé válna ami jelenleg ingyenes. A cégek meg alternativ megoldásokat keresnének hogy eljussanak a vevpkhőz ami valoszinű valami mlm féle porszivú ügynök hálozatótt jelenten, és minden sarkon zaklatnának a legujabb intim betéttel.
2023. szept. 17. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
67%

Nekem az a véleményem, hogy nem befolyásolná jelentősen.

Reklámot jelenleg sem néz senki, ha elkezdődnek, akkor eljött a pillanat, hogy végigkapcsolgassa az ember a kedvenc adóit, vagy egyszerűen kimegy a szobából feltenni egy kávét, megenni egy szendvicset, vagy felhívja a barátját, barátnőjét.

Mellesleg a TV nézése egyre minimálisabb, az ősrégi, de százszor is vetített filmekből elég pár részletet megnézni. Egyre több a netes TV, ahol azt néz az ember, amit akar. A távkapcsolómon négy közvetlen elérés gombja van, a Netflix, meg a Youtube, Rakuten, meg Prime video, de nekem kitaposott útvonal már a videa is, meg egyéb szolgáltatók, pláne ha a laptopon gyorsan rákeresek valamire.

Kezd olyanná válni a televízió, mint a rádió, amit húsz éve be sem kapcsoltam, pedig hifi, vagy ugye mint a távirat volt, ami pár éve már értelmetlennek lett nyilvánítva és meg is szüntették..

Változik a világ, és mi változunk vele.

A reklámok nézettsége minden mérés ellenére alacsony, mert esetleg tényleg megy a TV, de nem nézi senki, így a léte, vagy a megszűnte nem befolyásol semmit.

2023. szept. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A 200%-ot hogy értetted? Ha egy ember 10-ből 3-asra értékeli a hangulatát, abból a reklámok betiltásával hogyan lesz 9-es?
2023. szept. 17. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!