Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Azt olvasom egy könyvben,...

Azt olvasom egy könyvben, hogy az ókori Egyiptomban még nem volt pénz. Ez nagyon fura, hogy tudtak úgy élni? Még az aranyat avgy ezüstöt sem használták pénzként?

Figyelt kérdés

2023. okt. 13. 15:33
1 2 3 4
 31/33 A kérdező kommentje:

"Például Mezopotámiában 160 gramm súlyú árpa szolgált 1 egységnyi "árupénzként" kb. Kr.e. 3000-től. Többek között ebben számoltak, kereskedtek és fizettek."


Rendben, ezt már értem, én is erről beszélek, hogy ennek kellett lennie az ókorban, amikor már nagyvárosok voltak. De ezt szerintem meg kéne különböztetni a cserekereskedelemtől, kéne rá egy másik szakszó. Ez így szerintem megtévesztő, főleg egy iskolás diáknak. És itt is csak a sokadik válaszra derült ki, szerintem sokan nem tudják. Én eljutottam erre a következtetésre, mert sokat gondolkoztam rajta, de aki csak a cserekereskedelem szót hallja, az nem erre gondol, és nem is ilyen példák vannak a tankönyvekben.

2023. okt. 17. 19:40
 32/33 kürasszír ***** válasza:

# 31


Ezt nem is nevezik soha cserekereskedelemnek a szakirodalomban, mert nem is az.

2023. okt. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 MDaniel98 ***** válasza:
A cserekereskedelem korlátozottabb mértékben mint a pénz, de alkalmas kereskedelmi tevékenység lebonyolítása.
2023. okt. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!