Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Azt olvasom egy könyvben,...

Azt olvasom egy könyvben, hogy az ókori Egyiptomban még nem volt pénz. Ez nagyon fura, hogy tudtak úgy élni? Még az aranyat avgy ezüstöt sem használták pénzként?

Figyelt kérdés

2023. okt. 13. 15:33
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
87%
Betöltött 16. életév alatt szabad regisztrálni. Már nem tanítanak történelmet? Cserekereskedelem volt. Nekem van marhám, neked van répád. Kellene zöldség, adok érte húst. Leegyszerűsítve ennyi a cserkereskedelem.
2023. okt. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
86%
Hát mert most hogy kereskedünk? Neked van valamid ami nekem kell (bármi), nekem meg van valamim, ami neked kell (pénz). Te ideadod a tiédet, én neked az enyémet. Az hogy mik azok a valamik, az már tök mindegy. Pénz, kecske, döglött oposszum... amíg a másiknak szüksége van rá, addig lehet üzletet kötni.
2023. okt. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
Cserekereskedelmet én csak nagyon kicsi közösségekben tudok elképzelni. Egyiptomban szerintem már milliók éltek, hatalmas piac, rengeteg áru. Nagyon nehezen tudom elképzelni, hogy valaki bemegy egy kecskével, mert az van neki, és hogy vesz ezért tejet, kenyeret, halat és cserépedényt? Szinte lehetetlen. Hogyan oldották meg? És okosak is voltak, fejlett matematika és csillagászat, szóval biztos vagyok benne, ha így is volt az elején, hamar kitaláltak valamit, hogy jobban működjön. Nem hsizem, hogy a teljes ókorban így volt többezer éven keresztül. Az tmég elhiszem, hogy esetleg a pénzt nem találták ki, de mi volt a módszerük. Szerintem nem a fenti értelemben volt cserekereskedelem, ahnem használtak valamit pénz helyett, csak azt nem az uralkodó adta ki. Lehet hogy cukrot, vagy sót, vagy ezüstöt, de valamit biztos használtak pénz helyett, mert okos emberek voltak. Engem ez érdekelne, mert nem találok róla infót, mindenhol azt írják csak hogy cserekereskedelem, de ezalatt mindenkinek az a képe van, hogy birkát cserélsz sajtra, ami hülyeség, ez nem működőképes.
2023. okt. 13. 16:35
 4/33 anonim ***** válasza:
37%
No, akkor előtted a lehetőség, híres tudós lehet belőled.
2023. okt. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
44%
Talán azért is maradt fenn olyan sokáig mert valóban nem volt pénz.
2023. okt. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
96%

Persze nem végig nem volt pénz, hanem még az elején. Nyilván mindenki a közel élőkkel kereskedett akkoriban, a helyi piacon. Az Óbirodalom idején 1 millió körül volt Egyiptom lakossága.

A Középbirodalomban az arany általános értékmérővé vált, ettől kezdve volt pénz az ókori Egyiptomban.

2023. okt. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
100%

Kereskedelem az ókori Egyiptomban:

[link]

Igen, nem volt jelentős kereskedelmi tevékenység sokáig.

2023. okt. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
100%
Cserekereskedelem volt, de nem úgy nézett ki, mint ahogy első írja, hogy nekem kéne a két kecskéd, adok érte x zsák krumplit. A kereskedelem és gazdaság szigorú szabályozás alá esett, debenben (réz súlyban) meghatározott árakkal. Nyilvántartották, hogy mennyit adtál el, és ennek megfelelő árú terméket vásárolhattál. Sokan földművelésből éltek, aki pedig nem, annak gyakran gabonában volt kifizetve a munkája.
2023. okt. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
73%
1. vsgyok. Próbáltam egyszerűsíteni a képletet.
2023. okt. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%

#8


Deben = 91 gr ezüst,

1 a debent, 10 kedetre és 12 satira osztották.

2023. okt. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!