Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Vannak olyan régészeti leletek...

Vannak olyan régészeti leletek amelyekkel a tudomány nem tud mit kezdeni?

Figyelt kérdés
dec. 12. 18:28
 1/9 anonim ***** válasza:
14%
Olyan nincs amivel bevallottan nem tudnak mit kezdeni. De ez a szakma egyik sajátossága, hogy bizonyos dolgokat akkor is kimagyaráznak ha arra nincs bizonyíték.
dec. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%

Hogyne tudnának vele mit kezdeni!

Vagy megerősíti az elméleteket, amiket addig gondoltak az adott korról, vagy cáfolják és ezzel finomítják, árnyaltabbá teszik, ha esetleg történik ilyen és ekkor ennek fényében módosítják az elképzeléseket és ezzel közelebb vagyunk az igazsághoz.

Persze mindent szakszerűen kell végezni és le kell ellenőrizni, de a régészetben nincsenek dogmák, abból táplálkozik a tudományág, amit találunk

dec. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%

Vojnich kézirat - ami akármilyen céllal is készült (gondolok itt szándékos megvezetésre, tréfára) mai napig fejtörést okoz. Tudtommal még nem sikerült lefordítani, megfejteni.


Antiküthériai szerkezet.


Római dodecahedron. Valamilyen fémből készítették, és nagyrészt egy kesztyűkötő gömböcskére hajaz, de valamiért úgy gondolják, ahogy utoljára emlékszem.


Ali Macar Reis térképe. Nem vagyok nagy térképész, de úgy tudom, hogy több szempontból is igen eltérő a korabeli térképektől, pl az Antarktiszt jég nélkül ábrázolja, ahogyan elviekben azt sosem térképezhette volna fel az ember (?!).


Hirtelen ennyi jutott az eszembe.


FIGYELEM! Én bevallom őszintén, hogy nagy unalmamban sokszor olvasok ilyesmikről, de a legtöbb elérhető cikk, valamilyen konteós oldalon elérhető, vagy valamilyen konteó sző bele a cikkbe. Éppen ezért nem tudom, hogy a tudomány jelenlegi állása és a fenti állítások mennyire fedik át egymást. A válaszomat kiindulónak szántam, hiszen ezek valóban vitatott, vagy nagy fejtörést okoznak/okoztak a régészetnek, tudománynak, de nem áll szándékomban semmilyen konteó alapját sejtetni.

Megértéseteket köszönöm.

dec. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%

3-as vagyok, kicsit értelmetlenül sikerült fogalmaznom több helyen...


"de valamiért úgy gondolják, ahogy utoljára emlékszem"


de valamiért úgy gondolják, hogy annak mégsem volt használható, mert más a kialakítása, nem lehet kötésre használni, ahogy utoljára emlékszem."

dec. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 MDaniel98 ***** válasza:
86%
Ha pl.: olyan nyelven íródtak amit már senki se ért, akkor ezzel nem nagyon tudnak mit kezdeni, amíg valaki rá nem jön, a nyelv szabályaira.
dec. 13. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 TappancsMancs ***** válasza:
86%
Még nem olvastam a válaszokat, de több fajtája is van ezeknek, és, ha egy kalap alá veszik mindet, akkor kavarodás lesz belőle.
dec. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
37%
Van, például egy 70e éves rajzról elég nehéz megmondani, hogy tulajdonképpen mit akartak vele, ha semmi más lelet nincs onnan.
febr. 9. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
91%
Mit jelent az hogy nem tud vele mit kezdeni? Olyan lelet rengeteg van amit nem tudnak beatonositani, leforditani stb. A felhalmozot leleteket valoszinű még évtizedekig lehetne elemezni és pontositani.
ápr. 7. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mindennel tud mit kezdeni.
ápr. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!