Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Körülbelül milyen gyakran/mily...

Simon Petrikov kérdése:

Körülbelül milyen gyakran/milyen rendszerességgel gondolsz a Római Birodalomra?

Figyelt kérdés
Nemet is írj (férfi/nő)

2023. szept. 22. 23:44
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
79%
Nem. Nincs benne rendszeresség.
2023. szept. 23. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 Suetonius ***** válasza:
84%

Heti egy-kettő. Mondjuk az elején nehéz voltt rá önkielégíteni, de megoldottam.

32F

2023. szept. 23. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
84%

Évente egy-két alkalommal eszembe hozza valamilyen spontán felmerülő téma (pl. a gyakorikérdéseken).


Amúgy csak a jelenkori nagyhatalmak ténykedései ejtenek gondolkodóba napirenden, hisz azokból még komoly gondjaink adódhatnak!

2023. szept. 23. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
89%

Valaha történész akartam lenni, de végül mégis mással kerestem a betevőt.

Csak azért jeleztem ezt, mert érdekel a történelem, az ókor különösen, de évente csak egy-két tucat alkalommal szoktam a Római Birodalommal foglalkozni.

Igazából egy jó ideje jobban érdekelnek más civilizációk, az egyiptomi, az óperzsa birodalom és más kultúrák, az akkádok, a sumerek, de egyebek is, például az etruszkok, szóval meglehetősen széles az érdeklődési köröm az ókorról, de Róma is érdekelt mindig is.

Talán attól függ, hogy készül e egy új film, könyv a témáról, vagy hogy sikerül e szereznem valamely írást, tanulmányt, stb...

Nyugdíjas férfi vagyok, újabban ráérek ezzel is foglalkozni.

2023. szept. 23. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha valami hozzájuk kapcsolódó téma eszembe juttatja. Talán olyan javi egy-két alkalommal.
2023. szept. 23. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
80%
Lehet bennem van a hiba, de talán egy évben egyszer jut az eszembe. A földrajzi helyzetemmel szokott összefüggésben lenni. Aquincum mellett ha elmegyek vagy kint vagyok a Római strandon akkor néha az eszembe jut.
2023. szept. 23. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
77%
Minden órában négyszer
2023. szept. 23. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Heti egyszer-kétszer.
2023. szept. 23. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Elég sok féle kontextusban és gyakran eszembe szokott jutni, de mérni nem tudnám a gyakoriságát.


A mai társadalmi, politikai folyamatok apropóján is sokszor felvetődik - leginkább a birodalom bukása és hogy meddig fenntartható bármilyen rendszer.


A mindenféle valóságshow-k és sportesemények gyakran eszembe juttatják a római cirkuszokat, na meg a mondást, hogy cirkuszt és kenyeret a népnek.


A mikortól van diktatúra téma is gyakran eszembe juttatja, hogy mi is volt a Római birodalomban a diktátor funkciója és hogyan alakult át az akkori pozitív fogalom a mai negatív jelentéssé.


Elég sokat forgatok sztoikus filozófiával foglalkozó könyveket, amiben szintén sokszor előkerül a római birodalom és annak hétköznapjai is. Gyakran elmélkedek rajta, hogy mennyire sok dologban már akkor is hasonlóan éltek és gondolkodtak - na meg hogy mennyi mindent lehetne tanulnunk is tőlük a mai napig.


Aquincum környékén járva meg az szokott főleg eszembe jutni, hogy a rómaiak szó szerint itt éltek, többé-kevésbé mi magunk is a birodalom részei voltunk.

2023. szept. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Hetente 4-szer, 5-ször.
2023. szept. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!