Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Kapitalista országokban, ahol...

Kapitalista országokban, ahol már hosszú évtizedek óta kapitalizmus uralkodik, az embereknek miért olyan nagy az egója, illetve miért ilyen pöffeszkedők?

Figyelt kérdés
Van egy olyan jelenség, hogy a rendszer is formálja az egyént vagy általában az egyének összessége formálja a rendszert?
dec. 13. 16:57
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Ahol tapasztaltam a nagyon magas egót az USA, Anglia, Németország, Franciaország, Hollandia, Skandináv országok.

A magyarázat sokszor az, hogy ez csupán egészséges önbecsülés és magabiztosság.

dec. 13. 16:59
 2/14 anonim ***** válasza:
82%
Nem függ össze a kapitalizmussal szerintem. Szimplán csak a történelmük miatt és a jelenleg világban betöltött gazdasági szerepük miatt hordhatják fenn az orrukat. Szerintem a kapitalizmusból nem következik egyenesen a nagy ego. Inkább úgy mondanám hogy kapitalizmusból következik a jó gazdasági helyzet, és innen a nagy ego. Egyébként szó szoros értelemben vett kapitalizmus nem nagyon van sehol, főleg nem a skandináv országokban. Talán az USA gazdasága hasonlít legjobban a színtiszta kapitalizmushoz, de az állam ott is jelentősen beleszól a piacba. Nálunk Magyarországon sincs igazi kapitalizmus, nagyon egyszerű példa az állami monopólium a dohánytermékekre. Egy valódi kapitalizmusban ilyen nem történhetne meg, mert ez a piacba való állami beavatkozás. Ugyan úgy az árstoppok, rezsicsökkentés stb szintén nem kapitalista hozzáállás
dec. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
En 10 eve elek Angliaban, de nem vettem eszre, hogy itt tobb lenne az egoista vagy poffeszkedo alak, mint Magyarorszagon. Itt inkabb mosolygosabbak, kedvesebbek, kozvetlenebbek az emberrel, es sokkal-sokkal turelmesebbek.
dec. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Mojjo ***** válasza:
100%

"Ahol tapasztaltam a nagyon magas egót az USA, Anglia, Németország, Franciaország, Hollandia, Skandináv országok."


Melyikben hány évet éltél?

Mert én Finnországban és Németországban sokat, illetve némi időt Hollandiában is, de ilyesmit nem vettem észre. Nem lehet, hogy a saját téveszméidre próbálsz magyarázatot keresni? De azt csak maximum egy terapeuta tudná megadni neked.

dec. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
#4 én az USA-ban éltem, több részen is több évet és osztom a véleményedet. Max annyi, h sokuknál nagyobb a nemzeti önérzet, de az se olyan durván, mint ahogy a filmekben mutatják, nekem kicsit csalódás is volt xD
dec. 14. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

4,5


Nem tudom hol merre jártatok, de ha egy amerikait vagy angolt megsértesz jó eséllyel fizikailag bántalmazni akar vagy extrém esetben fegyvert fog rád. Nem tudják feldolgozni.

Míg egy magyar elintézi egy “köcsög”-el, vagy “anyukád”-al addig ők a sérelmet halál komolyan veszik.

Ez nem kizárólag nemzeti önérzetről szól. Részben fakadhat abból is, mert adhat egyfajta felsőbbrendűség érzetet bennük kollektíven de egyénenként is.

dec. 14. 08:37
 7/14 A kérdező kommentje:

100%

En 10 eve elek Angliaban, de nem vettem eszre, hogy itt tobb lenne az egoista vagy poffeszkedo alak, mint Magyarorszagon. Itt inkabb mosolygosabbak, kedvesebbek, kozvetlenebbek az emberrel, es sokkal-sokkal turelmesebbek.”


Én is éltem ott, noha nem annyit mint te, sokkal rövidebb ideig, ám én azt láttam, hogy ez csak a felszín, kulturális elvárás és nem az az őszinte énjük. Ha közelebbről megismersz párat rájössz mennyire dacosak, gyerekesek.

dec. 14. 10:21
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

"Nem tudom hol merre jártatok, de ha egy amerikait vagy angolt megsértesz jó eséllyel fizikailag bántalmazni akar vagy extrém esetben fegyvert fog rád. Nem tudják feldolgozni."

Te honnan szeded ezeket a fasságokat? :D


"Én is éltem ott"

Nekem inkább tűnik úgy, hogy te még sosem hagytad el az országot.

dec. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

8

Most komolyan, nem olvasol statisztikákat? Európán belül Angliában egyik legmagasabb az erőszakos bűncselekmények száma.

Amerikában még annál is durvább, hiszen laza a fegyvertartási jog. Az angolok ezért “csak” késsel tevékenykednek.

dec. 14. 11:36
 10/14 MDaniel98 ***** válasza:
Ha elfogadjuk a hipotézisedet igaznak, akkor ez szerintem elsősorban a neveltetéssel van összefüggésben, Kelet-Európában inkább ez a 'fogd be és örülj, hogy lyuk van a seggeden' mentalitás divat, az USA-ban meg erősen individualista, 'ki ha én nem' magáról rengeteget gondoló típus a gyakoribb. Aztán kitudja lehet, hogy ezek csak sztereotípiák.
dec. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!