Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Kapitalista országokban, ahol...

Kapitalista országokban, ahol már hosszú évtizedek óta kapitalizmus uralkodik, az embereknek miért olyan nagy az egója, illetve miért ilyen pöffeszkedők?

Figyelt kérdés
Van egy olyan jelenség, hogy a rendszer is formálja az egyént vagy általában az egyének összessége formálja a rendszert?
2023. dec. 13. 16:57
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

10


Igen, ilyesmi, plusz szerintem ott erősebb a materializmus (régebb óta fennálló kapitalista rendszerben nem meglepő) míg nálunk az embereket inkább a kollektív gondolkodásra nevelték az évtizedek során és önző gondolkodás csak most kezd meghonosulni a mai tinédzsereknél.

Plusz a vallás. Nyugati társadalmakban sokkal magasabb az ateizmus vagy agnoszticizmus aránya emiatt az ember kezdi magát mindenhatónak és világ közepének érezni ez meg kihat a viselkedésére és életfelfogására.

2023. dec. 14. 12:12
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

#6

Az USA néhány államában laza a fegyvertartási szabályozás, nem az egész országban.

Nem tudom honnan veszel ilyeneket, engem semmilyen atrocitás nem ért soha.

Nem tudom mit értesz megsértés alatt, de ha beanyázol valakinek, akkor jó eséllyel itthon is szájba fognak vágni, ha meg normális vagy az emberekkel, akkor ott sem fog senki betámadni.

2023. dec. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Mojjo ***** válasza:
100%

@11:

"Nyugati társadalmakban sokkal magasabb az ateizmus vagy agnoszticizmus aránya emiatt az ember kezdi magát mindenhatónak és világ közepének érezni"


Hmmm, nézzük csak. A hívők szerint az embert maga a mindenható Isten, a világegyetem megalkotója, a leghatalmasabb és tökéletes lény teremtette a maga képmására. Az ateisták szerint az ember természeti folyamatok eredményeként, random kémiai reakciók majd genetikai változasok sokasága után esetlegesen alakult olyanná, amilyenné. Melyik esetben is érezheti magát a világ közepének? Hmmm....

2023. dec. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Mojjo ***** válasza:
100%
Egyébként így már nem csodálkozom. Nyilván akinek az elméjét mesebeli lények népesítik be, és képtelen a képzelet világát megkülönböztetni a valóságtól, annál nem meglepő, hogy fogalma sincs, mi van körülötte és a világról, nemzetekről, emberekről is pont ilyen eltorzult, a realitásokkal köszönőviszonyban sem lévő képet fog alkotni.
2023. dec. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!