Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mit tudtok arról a felvetésről...

Mit tudtok arról a felvetésről, hogy lejárna a trianoni béke?

Figyelt kérdés

Félreértés ne essék, ez nem egy újabb provokáló, vagy ultranacionalista fejtágító kérdés.

Pusztán csak egy félmondat erejéig hallottam, hogy van egy olyan "elmélet", hogy a trianoni béke egy idő után lejár, de sajnos nem volt időm akkor és ott hirtelen megnézni, hogy mi is ez, pedig nagyon érdekelne.

Ti mit tudtok, mit hallottatok erről?


Ui.: Kérlek ne itt vitassátok meg, hogy Trianon jó volt-e vagy rossz, kell-e revízió vagy nem és ezt mikor és hogyan kéne elérni!

Objektív válaszokat kérek arról, hogy mi is ez az elmélet.

Maximum annyira legyetek, kérlek, szubjektívek, hogy ezt mennyire tartjátok valósnak, reálisnak, igaznak!

Köszönöm


2010. okt. 21. 17:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ilyen, olvasd el a békeszerződést, semmi határidő nincs benne (én már megtettem, igaz, más okból)

Akik ezt felvetik, mire gondoltak? 100 év után visszakerülnek a határok, és újra háborúzunk? :P

2010. okt. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%
Én nem tudok róla hogy egy béke "lejárna", de ha jól emlékszem Helsinkiben már egyszer megerősitették a jelenlegi határokat minden európai országnak. Az olyan nemzetközi szerződéseket pedig eddig csak Hitlernek és Sztálinnak sikerült azonnali fővesztés nélkül megpiszkálni.
2010. okt. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Kedves első!

Olvastam már. Emiatt is csodálkoztam, hogy honnan jön ez.

De, mint mondtam, csak egy félmondatot hallottam erről, tehát azt sem tudom, pontosan miről van szó.


"Akik ezt felvetik, mire gondoltak?"


Ezt kérdezem én is.


"de ha jól emlékszem Helsinkiben már egyszer megerősitették a jelenlegi határokat minden európai országnak. Az olyan nemzetközi szerződéseket pedig eddig csak Hitlernek és Sztálinnak sikerült azonnali fővesztés nélkül megpiszkálni."


A Helsinki-szerződést később kötötték, mint amikor Hitler és Sztálin éltek.

Amellett pedig az csak az európai határok sérthetetlenségét mondta ki. A megváltoztathatatlanságát nem. Végeredményben csak arról van szó, hogy erőszakkal nem lehet területeket elcsatolni európai országoktól. (Kivéve persze ha olyan erős vagy, hogy le tudod verni az összes államot, akik aláírták a szerződést, köztük az USÁ-t, Oroszországot, az Egyesült Királyságot, Franciaországot és Németországot.)

2010. okt. 21. 17:50
 4/9 hollófernyiges ***** válasza:
100%
A trianonit már felülírta a párizsi békeszerződés a második világháború után.
2010. okt. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Jogos az utolsó megállapítása, erre nem is gondoltam... de akkor sem volt semmi lejárati dátuma a szerződésnek.

Első

2010. okt. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
77%

A trianoni béke nincs érvényben, a párizsi van. Egyiknek sincs határideje egyébként.


"van egy olyan "elmélet", hogy a trianoni béke egy idő után lejár"


Ez nem elmélet, hanem legenda. Egy csomó történelmi legenda létezik, mint pl.:


- Az NSZK megvásárolta az NDK-t a SZU-tól 50 mrd márkáért

- A II. világháborúban az amerikaiak robbanó játékokat dobtak le

- A szovjetek Németország megtámadására készültek 1941-ben

- Az 1956-os forradalom szándékos, megrendezett provokáció volt

- Teleki / Széchenyi nem öngyilkos lett, hanem meggyilkolták

stb. stb.


Ezek a legendák nem tudni, honnan jöttek, de már szinte mindenki hallott róluk, annak ellenére, hogy alaptalanok.

2010. okt. 23. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
60%
01:25! Leszámítva, hogy Sztálin terve Európa lerohanására történelmi tény, a többi tényleg legenda...
2010. okt. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

ma 21:33


Na, az első Rezun-hívő meg is érkezett, mintegy illusztrálni a mondanivalómat :))))))

2010. okt. 24. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

00:02! Rezunt nem ismertem eddig, most miattad utánaolvastam, ki is volt ő. Róla még nem hallottam, más történészek könyveiben olvastam erről. Olyan könyvet, ami ezt a tényt cáfolta volna, még nem olvastam, de szívesen fogadok egy könyvcímet... szeretem az ilyen dolgokat :)


Mondjuk a második bejegyzéseddel nem lehet vitázni, mert nem vitaképes :P A kvázi "hazudsz" érv nem igazi érv :P


Abban igazad van, hogy újra kell fogalmaznom a kijelentésemet: Sztálin igenis terjeszkedni akart nyugat felé, igaz, nem 1941-ben (az évszám tuti nem stimmel, mert még jócskán benne volt a felkészülésben). Ez évszámon átsiklottam.


De javaslom, folytassuk ezt itt:

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__hadsereg-hadvezetes_..

2010. okt. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!