Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A svábok befogadásával rosszul...

A svábok befogadásával rosszul jártunk? Jobb lett volna protestáns németeket befogadni helyettük?

Figyelt kérdés
Jobb lett volna protestáns németeket befogadni É-NY német területekről, akik magasabbak, jobban néznek ki, sokkal több közöttük a szőke kékszemű, szorgosabbak, az iparosításban innovációban társadalmi fejlődésben előrébb járnak? Tudom, hogy Mária Teriskának az volt csak a fontos, hogy katolikusok legyenek, ezért csak dél-német (főként sváb) területek jöhettek szóba.

dec. 19. 11:59
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
98%
A személyeskedés butasággal párosulva sokkal keményebb bármi anyagnál.
dec. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 A kérdező kommentje:
Nem véletlen, hogy a svábokat még a németek sem tekintették igazán németnek. Talán a fura kinézetük miatt?
dec. 19. 14:03
 13/37 anonim ***** válasza:
100%
Protestáns németek és osztrákok is jöttek.
dec. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
81%
A kiugrási kísérlet azért sem sikerült mert az amerikaiak nem akarták, hogy sikerüljön. Úgy voltak vele, hogy hasznosabb, ha németek inkább megszállják az országot, így kevesebb csapat marad nyugaton, és lelassítják az oroszokat.
dec. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
95%
Én sváb vagyok és sokkal jobban örültem volna ha az őseim Németországban maradnak.
dec. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 A kérdező kommentje:
Ugye mondtam? Jellemző hozzáállás a 15-ösé.
dec. 19. 18:02
 17/37 anonim ***** válasza:
79%
A történelmi Magyarországon ők voltak a legjobban viselkedő, leglojálisabb nemzetiség. A második világháborúban leginkább azért voltak náci barátok, mert előnyökkel járt (egy háborús időszakban pl nem mindenkinek jut étel, ruha stb.). Ne legyünk álszentek, a magyarok is éltek volna a lehetőséggel (sőt éltek is, volt egy magyarokból álló ss hadosztály, rengeteg németbarát lakos volt). És végül: jól néznek ki a svábok. :) Nélkülük nem nagyon lennének szőke fiúk, lányok, nagyon hiányoznának a palettáról, ha nem lennének. :)
dec. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 A kérdező kommentje:
A svábok nem szőkék. Te sosem jártál Németország különböző részein? Vak vagy?
dec. 19. 18:48
 19/37 anonim ***** válasza:
100%
Én a magyarországi svábokról beszéltem, nekik egy jelentős részük szőke. (Ahogy előttem írták: a dunai svábok egy kevert csoport, a német terület minden részéről érkeztek, több hullámban, még protestánsok is voltak köztük.).
dec. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 A kérdező kommentje:
Sváb protestánsok? Te újraírod a történelmet?
dec. 19. 19:25
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!