Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A svábok befogadásával rosszul...

A svábok befogadásával rosszul jártunk? Jobb lett volna protestáns németeket befogadni helyettük?

Figyelt kérdés
Jobb lett volna protestáns németeket befogadni É-NY német területekről, akik magasabbak, jobban néznek ki, sokkal több közöttük a szőke kékszemű, szorgosabbak, az iparosításban innovációban társadalmi fejlődésben előrébb járnak? Tudom, hogy Mária Teriskának az volt csak a fontos, hogy katolikusok legyenek, ezért csak dél-német (főként sváb) területek jöhettek szóba.

dec. 19. 11:59
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, lehet, hogy nem mennek neked a magyar mondatok, de tégy már némi erőfeszítést, az egyszerű mondatokat próbáld meg értelmezni, hogy "a dunai svábok az egy kevert csoport, a német terület minden részéről érkeztek, több hullámban". Igen, voltak köztük protestánsok, gyakorlatilag Tolna megye mind az. Akinek esze van, az olvashat is ezekről az eseményekről. Mondjuk főleg angolul, mert az egyik leszármazott, ki innen Kanadába vagy hová került kezdte el a gyűjtést. Ez, meg a trilógia többi része:

[link]

dec. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 kürasszír ***** válasza:
94%

Kedves kérdező!


Ne zavarjon, de már évtizedek óta éppen a katolikus területek Németország legfejlettebb, leggazdagabb részei.

dec. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 A kérdező kommentje:
Kedves Kürasszír! Engem zavar. Mivel ez a legújabb idők kora, nem pedig a bevándorlás idejére vonatkozik. Ne mossuk össze a korokat!
dec. 19. 22:51
 24/37 anonim ***** válasza:
93%

"Parasztok jöttek főként"


Ehhez képest egy csomo kézműves szerszám neve sváb eredetű mert a magyaroknak nem is volt rá szavuk

dec. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 A kérdező kommentje:
24-es! Ez főként csak sváb községekben igaz.
dec. 20. 11:35
 26/37 anonim ***** válasza:
100%

"Ez főként csak sváb községekben igaz."

Esetleg ma.

De erről a jelenségről Móricz Zsigmond is írt.

És a hatvanas években bizony minden szerszámnak volt németből torzult neve. Például a fándli meg a spahli az jól meg is maradt.

dec. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 A kérdező kommentje:

"És a hatvanas években bizony minden szerszámnak volt németből torzult neve."


Max. a 60-as évek Budapestjén, lévén a lakosság egy jelentős része német származású volt, aki valamennyire elmagyarosodott..

dec. 20. 15:48
 28/37 anonim ***** válasza:
100%
Én Pécsett jártam középiskolába, az egész országból voltak kollégista osztálytársaim, na, Budapestről egy sem, de ez nem volt probléma letvasszer, kirner, anker, mutter, spulni, smirgli, kurbli, colstok, subler, tipli, vinkli, sróf és ezerszámra társaik ügyében, mindenki tudta, miről van szó.
dec. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
Apu a 80-as években (nyolcvanas, nem hatvanas) években ezüstművesként steklin matlézott, canglit használt, sublerrel mért (én is azt használok, a tolómérőt csak akkor használom, ha visszakérdeznek), stirert használt. A többi eszközét a kedvemért magyarul nevezte meg. A csipesz szót csak a kedvemért használta.
dec. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:

16:32 vagyok

A vinklit, gérvágót, frézgépet kihagytam

dec. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!