Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A rendszerváltás után lehetett...

A rendszerváltás után lehetett volna esély etnikai revízióra? Az akkori magyar vezetésnek miért volt fontosabb az EU és NATO csatlakozás, mint a revízió?

Figyelt kérdés
Pl:. Ukrajna területét nem elismerni és így visszaszerezni Kárpátlaja magyar lakta településeit, vagy a délszláv háborúba való beavatkozás, így a vajdasági magyar tömb megszerzése.

jan. 11. 01:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mint szinte mindig az elmúlt fél évezredben, itt is a vesztes oldalon álltunk, ezért olyan nagyon sok beleszólásunk nem volt a megboldogult SZU felbomlása körüli területméregetésbe.
jan. 11. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Csehszlovákia, Jugoszlávia, Románia és persze a Szovjetunió mind erősebbek voltak nálunk.
jan. 11. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Többször is lett volna lehetőségünk részleges revízióra. A Szovjetunió szétesésekor az ukránok felajánlották nekünk Kárpátalját. Csehszlovákia szétesésekor lett volna lehetőségünk kikanyarítani Szlovákiából békés úton. A jugoszláviai háború során visszaszerezhettük volna a Délvidéket, ahogy a NATO-val is megtárgyalhattuk volna, hogy a Magyarországot érintő hadműveletekért cserébe nekünk adják. Csak sajnos egyik alkalommal sem magyar kormányunk volt.
jan. 11. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
51%
Szerencsere most az van. Epul szepul nemzetunk, lassan mar a nem magyarokat is ki lehet iktatni ebbol a szep vilagbol. Aki nem arra szavaz akire kell az hazaarulo es le kell vele szamolni. Jelenleg ehhez sokkal kozelebb allunk, mint valaha. Koszonhetoen az igazi magyaroknak.
jan. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
80%

Az mondjuk jo kerdes hogyan lehetett volna megszerezni ukrajna magyar lakta telepuleseit es mit kezdtunk volna egy felmillio-egymillio ukrannal meg ezekkel a tulfejlett teruletekkel. Esetleg hogy lehetett volna kezelni a delszlav vagy a roman etnikumot.


Az az erzesem hogy ezek a kerdesek a revizionizmus megejeleneset keszituk elo es a kormany kovetkezo onigazolasa ez lesz.

jan. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
21%

Tulajdonképpen odáig jutottunk, hogy az ÖSSZES elcsatolt területén élő magyar sokkal jobban járt azzal, hogy anno elcsatolt, ma már nem Magyarország területén él.


Miért akarsz ezekkel az emberekkel kib*szni?


Annyit beszélhetünk a románokról, szlovákokról, akárkikről rosszat, amennyit csak akarunk, még lehet én is beszállok ha másért nem is, csak a poén kedvéért, viszont a magyar büszkeséget félretéve, objektív szemmel nézve, előttünk járnak abszolút. Szlovákoknál főleg a nyugati oldal abszolút kellemes és élhető, Romániában ugyan a nagyvárosokon kívül még mindig eléggé putri van, viszont a gazdaságuk jóval előttünk jár, minimum 10, de lehet 15 évvel ezelőtt lehagytak minket.


Innentől meg nincs miről beszélni. Ha ezt a mai területet sem tudjuk életben tartani, akkor minek nekünk nagyobb terület?

jan. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
88%
Pontosan. A kormanyzas szinvonala minosithetetlen. Az egyes emberek kilatasai nagyon rosszak. Megvavszekelyek nagy resze is visszamnet romaniaba, annyira gáznak latjak az itteni helyzetet. Az igazi magyar el sem tudja kepzelni, hogy romaniban nemzeti liberalis kormany van. Ez nalunk buncselekmeny kategoria es nem azert mert nem lehetne es nincs tamogatottsaga, hanem azert mert a nepkepviseletet es a kozmediat megszuntettek. Nem is lathato, hogy mikor terhet vissza a demokracia.
jan. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
100%
A 4.-es válaszolótól megkérdezném. A kiiktatást hogyan képzeli el?
jan. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
83%

#4 "Epul szepul nemzetunk"


Mi ez a többes szám? Nem tudom te milyen nemzet tagja vagy, de az én magyar nemzetem... mondanám, hogy haldoklik, de már rég meghalt. Egy olyan állam, amelyik képtelen életben tartani az olyan alapvető infrastruktúrákat, mint az oktatás és egészségügy, az totálisan és megkérdőjelezhetetlenül életképtelen.


Hiszen ugyebár mint tudjuk, egy község számára a városi titulus két alapfeltétele a minimum alapszintű orvosi ellátás, illetve az alsó- és középfokú oktatási intézmények megléte. Ebből kiindulva egy állam is csak akkor tekinthető működőképesnek, ha ezen intézmények működését lehetővé teszi. Ha egy község nem lehet város ezen intézmények nélkül, akkor egy állam sem tekinthető államnak ezek nélkül.


És mi pont itt tartunk.


Én ugyan nem vagyok semmilyen hit hívője, de ti fideszes keresztény nagymagyarok remélem egyszer találkoztok a teremtőtökkel, aki a világ összes bűnhődését rátok borítja, amiért a szavazataitokkal hozzájárultok a saját hazátok tönkretételéhez és a honfitársaitok kritikán aluli életszínvonalához.

jan. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
#9-es: szerintem #4-es is így gondolja, csak ironizált:)
jan. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!