Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Ha a szerotonin a napfénytől...

Ha a szerotonin a napfénytől és sporttól nő, miért a skandinávok a boldogok és miért nem boldog mindenki már a reggeli napfényben edzeni?

Figyelt kérdés

jan. 12. 15:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem nem annyira boldogok a skandinávok.
jan. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%
Mástól is nő a szerotonin szint, bár sportolni azért tudhatnak, ha kevesebb a napfény. A pénz is jót tesz. Elmehetnek pár hétre nyaralni télen meleg éghajlatú helyekre. Amúgy még nem biztos, hogy annyira boldogok.
jan. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
97%

Elég sok mérés szerint boldogok a skandinávok.

Egyrészt sok különféle megküzdési mechanizmus létezik a téli sötétség ellen, különösen a modern világban. Másrészt náluk sem mindegyik annyira épületes, például az alkoholfogyasztás elég magas (ráadásul nem a napi kis adag, hanem inkább a hétvégi vedelés jellegű).

Meg amúgy szerintem nem olyanokra kérdeznek rá, hogy vidám és mosolygós vagy-e, hanem hogy kielégítő lehetőségeket nyújt-e számodra az életed, elégedett vagy-e az életminőségeddel, társas kapcsolataiddal, biztonságban érzed-e magad, mennyire vagy bizakodó saját magad és családod jövőjét illetően, stb.

jan. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Na meg a tél, az végső soron mindenhol tél, ahol négy évszak van. A skandináv lakosság nagyrészt a déli részeken koncentrálódik, ott azért nem olyan extrém a helyzet, nincs hónapokon át sötétség meg hasonló. Stockholmban ma 8:35-kor van a napkelte és 15:16-kor a napnyugta. Budapesten ma 7:28-kor van a napkelte és 16:15-kor a napnyugta, ez csak 2 órával hosszabb, na meg itt nálunk is télen gyakran borongós az idő, de ha mégsem, akkor is elég gyér a napsugárzás. Szóval nincs olyan hatalmas különbség.
jan. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
85%

Problémádra a válasz: egyfelől a boldogságot nem lehet egyetlen vegyülettel mérni, másfelől ez az érzelem véletlenül sem egyetlen dolog miatt jön létre, hanem alaposan összetett.

Csak megjegyzem, ha itt minden nap napkeltétől napnyugtáig tiszta levegőn át érkező bőséges napfény lenne, és mindenki kivétel nélkül pont annyit sportolna, amennyi egészséges, a boldogságszint alig változna. Sokszorosan agyoncsapja a nyomor, kosz, igénytelenség és rettegés (kinek mi jut).

jan. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Hát akkor a legboldogabbaknak a ciprusiaknak, máltaiaknak, portugáloknak kellene lenniük. A középosztály se ugrik ki világszerte az ágyból boldogan futni.
jan. 12. 17:28
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én meg olyanokat olvasok, hogy a skandinávok között télen sok a depressziós és ennek megfelelően adminisztratív intézkedéseket hoznak az alkoholizmus visszaszorítására, például cefetül drága a finn vodka.
jan. 13. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
71%
A szerotonin szint egy jó keféléstől is nő, és azt éccaka is lehet csinálni. Szóval a napfény annyira sokadik helyen van a képződést meghatározó sorrendben, hogy szinte irreleváns.
jan. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

"Szóval a napfény annyira sokadik helyen van a képződést meghatározó sorrendben, hogy szinte irreleváns."

A melatonin képződésében viszont meghatározó.

jan. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 MDaniel98 ***** válasza:
Én is úgy tudom, hogy a skandinávok eléggé depisek főleg télen, de szerintem a magas életszínvonal sokkal nagyobb arányban lesz oka a boldogságnak mint a napfény mennyisége.
jan. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!