Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Lehetséges úgy stimulálni...

Lehetséges úgy stimulálni agyat, hogy lehessen serkenteni az oxitocin, szerotonin és más hormonok felszabadulását?

Figyelt kérdés
Ezzel gyakorlatilag mesterségesen idézhetnénk elő boldogságot, és akár a depressziót is gyógyíthatnánk.

2020. júl. 27. 10:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Persze. Erre vannak különböző technikák, egyes "meditációs jellegű" gyakorlatok, különböző sportok, mozgásformák stb. nagy részük igazoltan befolyásolják ezeket.

És azért tettem idézőjelbe a "meditációs jellegű" gyakorlatokat mert nem arra kell gondolni, hogy el kell vonulni x.szekta/vallás szerzetesének, vannak hasonló módszerek, amelyek tudományosan igazoltak ebben pszichológusok tudnak segíteni.


Oxitocint elég könnyű fokozni. Kellemes partner érintése, ölelés, simogatás nagymértékben stimulálja az oxitocin termelést.

2020. júl. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

én elsősorban biotechnológiai módszerekre gondoltam,bár ezt lehagytam.

Azért mégegyszer köszi:)

2020. júl. 27. 10:20
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Azok meg jelenleg az illegalitás határán vannak. A drogok (kábitószerek) egy része ezeken keresztül (is) hat. Azok meg nem túlságosan legálisak.


De pont ezek a hormonok amiket írtál nagyon egyszerűen fokozhatóak. Nem kell semmit bevinni a szervezetbe, és így "mellékhatás nélkül" fokozhatóak. Szerintem egy ölelés kevesebb mellékhatással bír mint bármilyen gyógyszer bevitele (kivétel ha a szomszéd feleséget ölelgeti valaki, és a szomszéd ezért agyonveri az embert, de ez megint más kérdés).

2020. júl. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Pl. azt elfelejtettem, hogy pl. egy kedves kiskutya simogatása is pont ezeket indítja be. Kimutatták, hogy egy megfelelő kiskutya bevitele depresszió-szorongás oldó hatású. Ezt ki is használják pl. állatasszisztált terápiánál (ld. terápiás kutya). Szintén gyakorlatilag mellékhatás nélküli (vannak olyan fajták amelyek nem hullajtják a szőrüket, és viszonylag ritka a kutyanyál, kutyahámsejt alerigás ember, náluk okozhat gondot).
2020. júl. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Olvastam olyan biotechnológiáról,kütyüről ami az agyba beültetve stimulálni tudja az agyat,úgy hogy meglegyen serkentve az oxitocin és más hormonok termelése és ezzel lehessen gyógyítani pl. a depressziót.

2020. júl. 27. 10:31
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Biztos hogy vannak ilyen irányú kísérletek, de szerintem jobb a hagyományos természetes módszerek alkalmazása.
2020. júl. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Patkányokkal végeztek ilyen kísérletet.

Elektródákkal közvetlenül ingerelhető az adott agyterület, a boldogságközpont is.

A patkány innen kezdve semmi mást nem csinált, csak ez a gombot nyomkodta. Nem érdekelte az étel, ital, nőstény, alvás - ott pusztult el rövid időn belül.

2020. júl. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!