Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Első/második világháborúból,...

Első/második világháborúból, vagy akár a western korszak vègèről maradtak fent eredeti filmfelvètelek?

Figyelt kérdés
Eredeti fekete-fehèr filmekket hol tudnám megnèzni? Youtuben állítólag sok a hamis videó felvètel, nagyon megköszönnèm a segítő válaszokat!

#múlt #történelem #Eredeti felvètelek
jan. 13. 09:30
 1/5 anonim ***** válasza:
78%

A Youtube-n bátran vadássz. A világháborúkról már van felvétel. A legtöbb korabeli felvétel beállított, vagy hadgyakorlaton készült. A hangalámondást vagy feliratot módosították az aktuális helyzetnek megfelelően.

Valódi harci körülmények között nagyon kevés filmfelvétel készült. Még a híres fotókról is derül ki (pedig a fényképezés sokkal kisebb apparátust igényel), hogy beállított. A Milicista halála című kép is valószínűleg máshol és máskor készült, mint a legendája tartja.

jan. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg valós harci körülmények között forgatott film maradt fent, nem tudom miről beszéltek.

Még az első világháborúból is.

Itt van például a leghíresebb dokumentumfilm a nat geotól ahol feljavították ezeket a felvételeket


[link]

jan. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A nagy Levin ***** válasza:
100%
Az első és a második világháborúból elég sok filmfelvétel maradt fenn, ahogy előttem is írták. Elvileg készülhetett felvétel a western időkben is (a jelenleg ismert legkorábbi fennmaradt filmfelvétel 1888-ban készült Angliában), én még nem találkoztam vele. Viszont fényképfelvétel sok fennmaradt ebből az időszakból is.
jan. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%
Természetesen, az első világháborúról is vannak fényképek, a másodikról meg már több felvétel is.
jan. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 MDaniel98 ***** válasza:
100%
A western-korszakról kétlem, de amúgy természetesen igen.
jan. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!