Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Hogy működik a levéltári kutatás?

Hogy működik a levéltári kutatás?

Figyelt kérdés

Családfakutatásba fognék, és ehhez a Baranyai levéltárat venném segítségül Pécsett.

Valaki nagy vonalakban leírná, hogy működik egy levéltár?

Mik az első lépések?



jan. 16. 15:23
 1/2 MDaniel98 ***** válasza:
Be kell menni egy levéltárba és meg kell mondani egy ott dolgozó történésznek, hogy mit szeretnél.
jan. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy a levéltár elég messze van ahhoz tőlem, hogy fájjon üres kézzel hazaindulni, mert kellett volna valamit vinnem, de nem voltam elég felkészült. Gondoltam elsőkörben egy ágon felvezetem addig a családfát, ameddig tudom, annyi adattal, amennyit ismerek.

Amúgy azt is olvastam, hogy előre oda kell szólni, hogy mit szeretnék, ami szembe megy azzal, amit írtál, hogy csak besétálok.

jan. 20. 00:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!