Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Szerintetek milyen lenne most...

Szerintetek milyen lenne most a világ, ha nem történt volna meg a csernobili katasztrófa?

Figyelt kérdés

jan. 19. 15:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Valamivel több lenne az atomerőművek száma a világban.
jan. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 MDaniel98 ***** válasza:
100%
Akkor a szovjetek (és a világ egy jelentősebb része) nem vették volna olyan komolyan a biztonsági előírásokat, és később megtörtént volna egy hasonló katasztrófa.
jan. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Prypjatyban szerintem többen laknának
jan. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%

Hadd javítsalak ki 2-es.

"és később megtörtént volna egy hasonló katasztrófa." ==> ""és később akár egy nagyobb katasztrófa is történhetett volna"


Eszembe jutott a Fukusimai atomerőmű katasztrófa, ahol cumani miatt történt a katasztrófa. Egy dokumentumfilmben úgy mondták, hogy az átadás előtt kijelentették (vagy az engedélyekkor), hogy "0% az esélye egy cumaminak (ami kárt tudna okozni benne)". Természetesen ez nem tudományos kijelentés volt, mert az igazi tudományos szemléletű ember nem tesz ilyen megfontolatlan, valóságtól elrugaszkodott és szemethunyó kijelentést. A pénz volt a motivációja.

És sok más esetben (hidak, épületek összedőlnek idő előtt, amit nem földrengés vagy emberi beavatkozás idézett elő) szintén a pénz beszél. Ha nem történnek ilyen események, akkor a bárminemű védekezés miatt nem lesz az új vállalatokon nyomás és kényszer, hogy tegye meg a most már nélkülözhetetlen óvintézkedések sokaságát. Tehát ezek úgymond szükségszerűek ahhoz, hogy nagyobb katasztrófákat elhárítsanak, mert az engedélyek csak úgy a giga cégek kívánsága szerint röpködnek többségük mindenféle komoly és valódi ellenőrzések nélkül.

jan. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%

Sokkal lassabban és talán "fájdalmasabban" omlik össze a Szovjetunió. A rendszerváltás még lassabb és még nagyobb gazdasági visszaeséssel járt volna.


4: Fukusimában nem sokat tanultak Csernobilból...

jan. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
84%
Én a kérdést inkább általánosságban értettem és ebből a szemszögből válaszotlam. Igaz, ezt nem írtam, hogy nem közvetlen összefüggésbe hozom a kettőt.
jan. 19. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Hintalow ***** válasza:
100%
A hbo-s sorozat tuti nem lenne, ès szegènyebbek lennènk s "not great, not terrible" szállóigèvel is.
jan. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Az lehetséges, hogy a rendszerváltás sem történt volna meg, és még mindig szocializmus lenne nálunk, Oroszország - és a volt tagállamok - helyett meg Szovjetunió?
jan. 21. 21:17
 9/11 anonim ***** válasza:
54%
Olyan dolgok lehetségesek, amilyen témákra hatással volt. Noha nem vagyok annyira jártas ebben a témában, de szerintem ennyire kiterjedő hatása nem lett volna. Ott elsősorban gazdaságban (meg lakosságban) és nem az aktuális politikai vezetésben keletkezett kár.
jan. 22. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
"Az lehetséges, hogy a rendszerváltás" -> de megtörtént volna, mert már a folyamat beindult. Csernobil csak egy jó nagy lökést adott neki. Gyorsította az összeomlást.
jan. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!