Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mi történt volna ha a Brit...

Mi történt volna ha a Brit India úgy függetlenedik hogy nem osztják fel Indiára és Pakisztánra, hanem az egész Indiai szubkontinens egy egységes államként függetlenedik? Életképes ország lett volna, vagy a hindu-muszlim ellentét szétfeszítette volna?

Figyelt kérdés

febr. 18. 12:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Maga India is egy elég érdekes (és békés!) folyamat eredményeként jött létre úgy kb. 500 különböző entitásból.
febr. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 MDaniel98 ***** válasza:
100%
"Életképes ország lett volna, vagy a hindu-muszlim ellentét szétfeszítette volna?" - Szerintem inkább az utóbbi.
febr. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%

"1947. augusztus 15-én nyerte el függetlenségét India. A brit birodalmi gyarmat ezt követően véres zavargások közepette azonnal két részre szakadt, a hindu Indiára és a muzulmán Pakisztánra."

Én is így tudtam.

Nem osztotta azt igazán senki (a britek legalábbis nem), belső harcok után alakult így.

És lett Nyugat meg Kelet-Pakisztán, elvileg egy országként két részből, ekkor harcok után függetlenedett Kelet-Pakisztán Bangla-Des néven..

febr. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

India függetlenedése egy közel fél évszázados függetlenségi mozgalom után jött létre. Már a korai tárgyalások során nyilvánvalóvá vált, hogy az ország kb negyedét adó muszlimok elnyomott kisebbség lennének, ezért az ország felosztásának tervével maguk álltak elő. A "Pakisztán tervet" pedig a hinduk se ellenezték.

London csak meghajlott a népakarat előtt, csak elfogadta a tervezetet. Ha nem teszi - aminek mi értelme lett volna - akkor gyakorlatilag garantálható, hogy vagy békésen vagy háborúval, de a muszlim lakta részek elszakadnak Indiától.

febr. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom, hogy a két ország (Pakisztán és India) viszonya most is elég feszült. Illetve pl. Indiában a muszlim kisebbség ma is atrocitásoknak van kitéve, Pakisztánban pedig fordítva. Szerintem ha egy államként függetlenedett volna, azóta véres polgárháborúk feszítették volna szét. Jobb, hogy eleve így függetlenedtek.
febr. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
12%
Magyar-cigany ellentetek lettek volna , mert a haboru elott telepitettek be a Zsidokat perzsisbol. A tobbiek alig voltak.
febr. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
12%
A gyerekeves a mostani teremtesben akkor alakult ki ,amikor ide lettek teremtve az atkozodos ,rontas mondo , stb. ZSidok. Az orban annya is es az orbsn is ezt csinaltak es csinaljak.
febr. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
65%
Állandóak lennének a belháborúk, mert a muszlimok nem tűrnek meg más vallásokat.
febr. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!