Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Az Aradi vár mikortól lett...

Az Aradi vár mikortól lett Arad vármegye része (és csatolták el Temes vármegyétől)?

Figyelt kérdés
Több régi térképet és leírást is átnyálaztam, de ellentmondásos adatokat találtam.

febr. 27. 07:22
 1/4 anonim ***** válasza:
88%

[link]


18. sz. Mária Terézia építtette.

febr. 27. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 MDaniel98 ***** válasza:
25%
Azt tudom elképzelni, hogy miután Románia megkapta a területeit az első világháború után kicsit átrajzolhatták a megyék határait, az ő ízlésüknek megfelően.
febr. 27. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
#08:46 már az első világháború előtti magyar térképeken is vannak ellentmondások
febr. 27. 09:11
 4/4 anonim válasza:
Az Aradi vár eredetileg az Erdélyi Fejedelemség része volt. Az Arad vármegye 1551-ben alakult meg, amikor II. János Zsigmond, Erdély fejedelme, létrehozta a vármegyét, és Aradot az egyik központjává tette. A vármegyét korábban Temes vármegyéhez tartozó területekből hozták létre, így az Aradi vár ekkor vált Arad vármegye részévé.
febr. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!