Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha két megyét érint az utazás,...

Ha két megyét érint az utazás, (Fejér, ill. Pest vármegyét), és napi vármegyei jegyet veszek, 999 ft/megye akkor a pesti tömegközlekedésre alkalmas lesz a Pest vármegyei napi jegy?

Figyelt kérdés
Vagy csak a havi vármegyeire vonatkozik?
febr. 1. 14:20
 1/7 A kérdező kommentje:
Nem írtam oda, hogy 2024 03. 01-től.
febr. 1. 14:22
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen. ^.^
febr. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem ismerjük a részletszabályokat. Jelen állás szerint a megyehatáron nem tudsz átutazni a két szomszédos megyére érvényes külön-külön váltott bérletekkel.
febr. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

#3 miért ne utazhatnál? Az a lényeg, hogy a kiinduló és a célállomás is a bérlettel lefedett területen legyen, hogy közte mi van nem lényeges, csak nem szállhatsz ott le (de ezt nem tudják megakadályozni) és fel (ez már kiszűrhető). Tehát nem szomszédos bérletekkel is mehetsz, csak nincs értelme, mert az országbérlet pont két vármegyebérlet ára és többet tud, például IC-re is érvényes, két vármegyebérlet nem.

Az viszont nem biztos, hogy a BKK-n jó lesz a vármegye napijegy, csak a bérletekről van szó. Viszont MÁV és Volánbusz járatokon jó lesz, ahogy most is jó a vármegyebérlet, így ha csak átutazol Budapesten meg tudod oldani akkor, ha a Nyugati és a Déli között szállnál át, mert előbbi elővárosi megállója Kőbánya-Kispest, utóbbié Kelenföld, a kettő között megy vonat amire érvényes.

febr. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Justinianus ***** válasza:
100%
"A Pest megyére váltott h_a_v_i b_é_r_l_e_t_e_t, illetve a h_a_v_i o_r_s_z_á_g_b_é_r_l_e_t_e_t 2024. március 1-től a BKK járatain is elfogadják."
febr. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
És azt amúgy lehet már tudni, hogy a futó érvényességű bérleteket is el fogják fogadni, pl. én február 18. körül kell vegyem a következőmet, vagy csak a március 1. után váltottak lesznek érvényesek a BKK járatain?
febr. 2. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen elfogadják, hülyeség lenne megkülönböztetni. Én már nem vennék BB-t 17.-én, főleg hogy még 9500-ért adják, de a fele kárbamegy. Egy gyűjtő nekem bőven sok ennyi időre, de ha munkába jársz és mész minden nap, a félhavi is jobb választás, még ha napra lebontva drágább is.
febr. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!