Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » :D A kínaiak mikor jártak az...

:D A kínaiak mikor jártak az űrben? Mikor sikerült a kínaiaknak első alkalommal Föld körüli pályára állni? :D

Figyelt kérdés

Illetve miért szöknek az űrben légbuborékok a kínai szkafanderekből?

:D

http://www.youtube.com/watch?v=x5FmAlI2WUs


2010. okt. 25. 18:04
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:
ma 20:45! Nem varázsige volt, hanem egy egyszerűnek tűnő kérdés.
2010. okt. 25. 20:52
 12/31 A kérdező kommentje:
20:52! Ne legyél cinikus! A MIR létezik szerintem is. Természetesen rengeteg ilyen-olyan műhold kering a Föld körül. Az amerikaiak már a 60-as évek óta képesek Föld körüli pályára állni.
2010. okt. 25. 20:54
 13/31 anonim ***** válasza:

"Egy véletlen folytán még a start előtt felkerült az előre megírt élménybeszámoló a Sencsou-7 útjáról a kínai állami hírügynökség honlapjára. "


ÉS?

EZ Kína ember! Hugyozni is csak vigyázbaállva lehet elmenni ha porondon vagy.


Te sem gondolod komolyan, hogy az űrhajós ÉLŐ ADÁSBAN azt mond amit Ő AKAR VAGY KITALÁLT?!

Betanulta a szöveget oszt' kész. Megírta neki a párttikár-elvtárs szövegírója. Ahogy megírják MINDEN politikusnak is, ezért nem beszélnek olyan marhaságokat a külföldi politkusok, mint a mieink.

2010. okt. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:
Többsíkú barátom! Most már csak az 1:17 utáni képeket magyarázd meg valahogy és fejet hajtok a nagyságod előtt!
2010. okt. 25. 20:59
 15/31 anonim ***** válasza:

Ja, hogy az amerikaiak képesek a kínaiak meg nem?


Ezt milyen logika alapján raktad össze?

Basszus az űrhajók alkatrészeinek 90%-át Kínában rakják össze egy gyárban!


Kína nem egy közép-afrikai porfészek, ahol antilopra vadásznak kőlándzsával. Egy-egy kínai nagyvárost látnál beszarnál, milyen fejlett.

2010. okt. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:

Mit kell rajta magyarázni?


Valami tükröződik a szkafanderen. Szerintem a kamerának a LED világítása, de lehet bármilyen másik külső világítás.


Ezen kívül már csak erőltetett dolgokkal értetlenkednek, hogy olyan a zászló, mintha víz alatt lenne (mert mondjuk ezek a zászlók dróttal vannak megerősítve, lévén légkör nélkül nem "lengene"...), hogy a Föld síkja nem mozog, meg, hogy milyen jó minőségű a kép (pff. csak ezért fellőttek egy műholdat, ami közvetítette.


Szóval ez ugyan úgy 100 sebből vérzik, mint a holdraszállás "tagadása"...


De a LEGMÉRVADÓBB érv amellett, hogy valóban megtörtén az az, hogy az USA, Oroszország és gyk. bárki, aki jelen van az űrprogramokban világraszóló patáliát csapott volna, hogy kamu. De nem tették...

2010. okt. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:

Voltam Kínában. Elképesztő volt, de attól még több, mint 35 éve nem szartam be. Szerintem sem a kínai városok fejlettsége, sem a vélt széklettartási problémáim nem tartoznak a tárgyhoz.


Térjünk vissza kicsit a videóhoz. Elmondásuk szerint az űrsétát úgy időzítették, hogy a Nap megvilágítsa az űrhajót. A folyamatos közvetítést földi követőállomások, követőhajók, valamint egy korábban felbocsátott adatátjátszó műhold garantálta. Ha a nap világított, akkor mit látunk tükröződni a videón? :D

2010. okt. 25. 21:08
 18/31 A kérdező kommentje:

Kamera ledje? Nem mondod? Erre nem is gondoltam :D Valami külső fényforrás? Milyen külső fényforrás, ha nem a nap?


"Az USa vagy az oroszok világraszóló patáliát csapott

volna, hogy kamu. De nem tették..."


Ezt a mindent elsöprő "érvet" hallottuk már az ún. holdraszállás kapcsán is az oroszokkal kapcsolatban.

2010. okt. 25. 21:14
 19/31 anonim ***** válasza:

"Valami külső fényforrás? Milyen külső fényforrás, ha nem a nap? "


Mondjuk egy lámpa az űrhajón? Vagy a kamerán? Vagy a másik űrhajós sisakján, aki csak a fejét dugta ki?

Azt hiszed az űrben az egyetlen fényforrás a nap?


De neked ahogy elnézem teljesen felesleges bármit mondani, amire tudsz mondani valami hlyeséget arra mondasz, amire nem azt simán nem veszed figyelembe vagy elbagatelizálod.


Oké, kamu volt, élj boldogan a tudattal...

2010. okt. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:

"Azt hiszed az űrben az egyetlen fényforrás a nap?"


Azt hiszem, hogy ők írták, hogy a nap világította meg az egész űrsétát. Nem én írtam, ők írták ezt. Amit a videón látunk tükröződni az pedig szerintem nem a nap. Javíts ki, ha tévedek! Ha kicsit figyelmesebben nézed a videót, akkor mutatnak kameraképet egy másik kameraállásból is. Ott nem látszik sem a "kamera ledje" (és még én beszélek hülyeséget...) sem az, hogy honnan "dughatta volna ki a fejét" a másik űrhajós. Te megnézted egyáltalán azt a felvételt, amit meg próbálsz magyarázni?


Elvileg anno régen a Holdra sem vittek fel kandelábereket. Elvileg ott is csak a nap világított. Úgy tűnik, hogy bizonyos űrprogramok/holdprogramok alatt a megszokottól eltérően viselkedik a napfény...

2010. okt. 25. 21:44
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!