Ha az indiaiak szerint a Gangesz és a Yammun folyók szentek, gyógyítóak és Istentől eredőek, akkor miért használják őket szeméttelepnek meg WC-nek?

Figyelt kérdés

Több ilyen dokumentumfilmet láttam már erről. Mindkét folyó olyan szinten szennyezett, hogy már élet sincs egyikben sem, annyi benne a szemét, a fekália, a bomló holttest, a vegyszerek.

Az emberi ürülékben lévő veszélyes baktériumok maximálisan megengedett mértéke (nem tudom már milyen mértékegység szerint) 5000 körül van, a Gangesznél egy kevésbé szennyezett részen is már 4 millió érték körül mértek.

A bemutatott dokumentumfilmekben is az emberek ott imádkoznak a folyó mellett, fürödnek benne, isznak belőle, stb., közben meg simán WC-nek meg szemétlerakónak használják az egészet, de az összes ember teljesen meggyőződve mondja, hogy a folyó egy szent Istenség, akit tisztelni kell, stb.


Ez a kettő dolog mégis hogy fér össze a számukra?

Vagy nekik ez nem "logikátlan" úgymond? Mert szerintem ami annyira fontos, arra az ember vigyáz, azt az ember óvja, nem pedig beleszórja a szemetet, belekakál, utána meg megissza.


Ez hogy alakult így ki náluk?



márc. 11. 16:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A hinduk szerint a Gangesz vize minden betegséget elpusztít. Ezért nem zavarja őket a szennyezés.


A dzsaipuri maharadzsa kastélyának udvarán van két hatalmas ezüst tartály. Állítólag Angliába utazásakor abban vitte magával a Gangesz-vizet, amiben ott fürdött.


Hindu vicc: visszafelé whiskyt hozott benne.

márc. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A higiénia fogalma Indiában teljesen mást takar, mint nálunk. Ez a másik ok.
márc. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
24%

A mi magasabb rendű kultúránk ismeri a választ:

Az említett indiai vallásos meggyőződés téves és káros, ezért nekünk nem kell agyalni a butaságaik miértjén.

márc. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 TappancsMancs ***** válasza:
93%

Több oka is van.

Indiában az emberek 80%-a hindu és nekik még számít a Gangesz, de a többi 20%-nak teljesen átlagos folyó és akár még szemetet és egyebet is beledobnak.

És mivel India népessége mára nagyságrendileg elérte Kínáét egy sokkal kisebb területen mint Kína, így elég egy nagyon kis százaléka az embereknek, hogy ne megfelelően kezelje a Gangeszt és máris a szemét és egyéb szennyezés nagyon nagy lesz.


Országok népessége térkép

[link]

India: 1 326 093 247 fő

Kína: 1 443 497 378 fő


Népsűrűség (fő/négyzetkilométer) országonként 2023-ban

[link]


És itt egy részletesebb népsűrűségi térkép és még Indiában is pont a Gangesz mentén van a legnagyobb népsűrűségük.

[link]


A fesztiválokon 70 millióan fürdenek benne és még plusz az év közbeni, és az egyszerűen rengeteg. Elég egy kevés százalék szándékos és véletlen, vagy hanyagság és tele lesz szeméttel. És még sok a gyár is a folyó mentén és hát azok sem kímélik.


( [link] )

( [link] )

( [link] )

( [link] )

( [link] )

( [link] )

márc. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 bollocks ***** válasza:
100%

TappancsMancs, nem piszkálni akarlak, de itt is régi adatokat idézel, India lassan egy éve megelőzte Kínát.


1 India 1 426 000 000 2023. április 13.

2 Kína 1 411 750 000 2022. december 31.

márc. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
93%
Ami az előzőekből kimarad, de a lényeg: a Gangesz szent folyó és megmártózni benne a zarándokok egyik fő célja, de ezt inkább spirituális értelemben kell elképzelni, mint fizikai valójában. Ennek az egésznek nem a fizikai síkon van számukra értelme és éppen ezért nem is igen foglalkoznak a folyó szennyeződéseivel. Az egész ennél persze sokkal bonyolultabb, de itt van a kutya elásva.
márc. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

"de a többi 20%-nak teljesen átlagos folyó és akár még szemetet és egyebet is beledobnak."


Ez igaz azokra is, akik szent folyóként tartják a Gangeszt nyilván. Pont róluk szólt az egyik dokumentumfilm, és ők azok, akik nem csak a szemetet és a fekáliát szórják bele, hanem a halottaikat is.

márc. 12. 09:40
 8/11 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Rendben, okés régi az adat. A lényeget ez még egy kicsit jobban ki is emeli, (bár az eltérések még nem annyira nagyok és ezért is írtam, hogy "nagyságrendileg"). Amúgy nem tanulmányoztam a témát, hanem csak gyorsan rákerestem pár adatra. Amúgy valóban meglepő, hogy már India már népesebb mint Kína. (És zöldeztem és kösz a pontosítást.)
márc. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

#5


Ez engem is meglepett...

márc. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
0%
Nehany alat csinalja
márc. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!