Ha az indiaiak szerint a Gangesz és a Yammun folyók szentek, gyógyítóak és Istentől eredőek, akkor miért használják őket szeméttelepnek meg WC-nek?

Figyelt kérdés

Több ilyen dokumentumfilmet láttam már erről. Mindkét folyó olyan szinten szennyezett, hogy már élet sincs egyikben sem, annyi benne a szemét, a fekália, a bomló holttest, a vegyszerek.

Az emberi ürülékben lévő veszélyes baktériumok maximálisan megengedett mértéke (nem tudom már milyen mértékegység szerint) 5000 körül van, a Gangesznél egy kevésbé szennyezett részen is már 4 millió érték körül mértek.

A bemutatott dokumentumfilmekben is az emberek ott imádkoznak a folyó mellett, fürödnek benne, isznak belőle, stb., közben meg simán WC-nek meg szemétlerakónak használják az egészet, de az összes ember teljesen meggyőződve mondja, hogy a folyó egy szent Istenség, akit tisztelni kell, stb.


Ez a kettő dolog mégis hogy fér össze a számukra?

Vagy nekik ez nem "logikátlan" úgymond? Mert szerintem ami annyira fontos, arra az ember vigyáz, azt az ember óvja, nem pedig beleszórja a szemetet, belekakál, utána meg megissza.


Ez hogy alakult így ki náluk?



márc. 11. 16:30
1 2
 11/11 MDaniel98 ***** válasza:
7# A halottaik hamvainak beleszórása inkább kulturális jellegű.
márc. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!