Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mi a véleményetek a szunniták...

Abdullah_ kérdése:

Mi a véleményetek a szunniták 4 igaz úton vezérelt kalifájáról történelmi szempontból ? Abu Bakr, Omár ibn al-Hattáb, Oszmán ibn Aftán, Ali ibn Abi Tálib.

Figyelt kérdés

Pontosabban az érdekelne hogyan állítja be őket a történelemtudomány ma Magyarországon.

Ők mind a négyen Mohammed próféta (SAW) rokonai, barátai, munkatársai voltak, és őt követték a mint vezetők.



#kalifák
márc. 12. 20:22
 1/7 anonim ***** válasza:

Erre a valaszra kivancsi leszek:)


Neked amugy mi a velemenyed roluk? Te eredetileg vagy muszlim vagy áttértél?

márc. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Őszintén mondom történelmi szempontból a középiskolai tananyagot ismerem róluk, ami roppant kevés, és röviden hódítóknak állította be őket.


Vallási szempontból természetesen tudok róluk több történetet is, hogy mennyire istenfélők, türelmesek, és tiszta szívűek voltak.

márc. 12. 20:43
 3/7 A kérdező kommentje:

Egyes muszlimoktól hallottam olyan megközelítést hogy például eredetileg a Bizánci Birodalom lépett fel fegyveresen a muszlimokkal szemben, és a kalifáink védekeztek majd jogos ellentámadásba lendültek velük szemben. (Most ez nem azt jelenti hogy minden muszlim így vélekedik erről.)


Na erre főként kíváncsi lennék, mit tanítanak erről Magyarországon.

márc. 12. 21:03
 4/7 anonim ***** válasza:
Te hol élsz?
márc. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 MDaniel98 ***** válasza:
Én annó odafigyeltem töriórán, elsősorban azért mert érdekelt, de az említett urak nevével most találkoztam először.
márc. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Röviden és magyarosítva a nevük: Abu Bakr, Omar, Oszmán, Ali.
márc. 16. 07:09
 7/7 anonim ***** válasza:
Senkit nem érdekelnek itt ezek a muzulmán faszik.
márc. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!