Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hatalmas tömegroncsokat nagy...

Hatalmas tömegroncsokat nagy mélység alatt nem lehet számítógép által vezérelt ballisztikus rakétákkal felhozni titán vontató kötélen? Eleve lehetetlennek tűnik nem? (Az egész csupán elképzelés, ehhez már egy atomerőműként kéne működjön egy hajó).

Figyelt kérdés
Mondjuk ezeken a lácokon áramot terhelve növelnénk egy hatalmas mágnes erejét. A titán teherbírása 436 Megapascal, azonban űrtartalomban nem tudom megítélni. A kérdés csak megközelítés akar lenni! Másik megoldás számítógép által vezérelt turbina leengedne egy generátort, amire egy óriás mágnes csatlakozna, úgy mint 25 méteres tengeralattjáró. Persze mindezt minimális sebességel körülbelül 15-17 km/h vontatná a titán lánc terhelésének arányában.Legyen mondjuk 10 csatlakozási pont az adott roncson. Későbbiekben pedig vízfelszín közelébe kerül, hamarosan vontatni ezt több hajó segítségével. Nem tudom igazából az egész csak egy nagyobb szintű elképzelés. Csak kritikákat fogok kapni érzem!

#Mágneses vontatás titán láncon
2022. jan. 30. 21:47
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom tehát egy rakéta attól függetlenül lehet antennával is vezérelt. Pluszban felmerülő kérdés az az, mennyi transzformátor kénne ellásson egy óriás turbinát? (Hozzáteszem vontatás céljából fejlesztenek ki csökkentett csökkentett sebességgel) Ön magában egy hibrid rakéta, ami tengeralattjáró ként üzemel képes lehetne egész távolságokat átvontatni víz alatt?
2022. jan. 30. 21:54
 2/11 A kérdező kommentje:
Egyébként még olyan elképzelések is születtek, hogy az első tíz ballisztikus(mint egyfajta hatástalanított torpedó) csak csatlakozna a roncshoz. De ezek után még nyomkövető radar koordinátákat bemérné még egy számítógép szoftverhez, ami vezérelné vontatás okából csatlakoztatott rakétát . Sőt a radar jeleket leadva vezérelhetnénk ezeket vontató torpedókat. Mindegy csak egy hatalmas elképzelés! Olyan mint egy űrállomáshoz csatlakozna egy műholdas rendszer. Mind ez amit összevissza hablatyálok lehetségesnek tűnik vagy csak tévképzet ?
2022. jan. 30. 22:09
 3/11 A kérdező kommentje:
Persze teszem hozzá lehetnének antenna által vezérelt tengeralattjárók is, amik ezen elven működnek. Mondom csak egy szüleménye az elképzeléseknek!
2022. jan. 30. 22:13
 4/11 A kérdező kommentje:
Tudom, helyesírás nulla, de maga az megvalósítás lehetséges lehet?
2022. jan. 30. 22:14
 5/11 A kérdező kommentje:
Kritikák nem hatnak meg!
2022. jan. 30. 22:15
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A drog rossz! Éééérteeem?
2022. jan. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Az oké, hogy rész de a témához megemlíthetném bármelyik hajókatasztrófát. Különben már az USA akarta volna, rég megvalósította volna az ötletet erre. Tulajdonképpen érdekelnek ezek a kutatások!
2022. jan. 30. 22:43
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Laza 50 évet lemaradtál..

[link]

2022. jan. 30. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért egy 4-5km hosszúságú titán lánc legyártása nem lenne két fillér. Ha egyáltalán van annyi felhasználható titán ami ehhez kéne... Amit nem értek, hogy hogyan jön ide a rakéta? Miért kéne ehhez marha nagy sebesség? Amikor a közegellenállás a sebesség négyzetével nő. Azaz ha 2x-es sebességgel emeled a közegellenállásból adódó erő 4x-re nő. Ezért emelik ezeket elég lassan, mert ha túl gyorsan emelik ketté törik a roncs a ráható közegellenállás miatt, és akkor kezdhető az egész előlről, de akkor már két roncsot kell kiemelni. Szépen lassan kell az egészet kiemelni.
2022. jan. 31. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A főbb nehézségek általában

- a roncs állagának felmérése és ennek megfelelő alátámasztási pontok keresése, hogy ne szakadjon rögtön szét az egész (mindezt akár x-ezer méter mélyen, sötétben, felkavarodott iszapban, stb.),

- kábelek hossza, amit a hullámzó, sodró felszínről kell leengedni méteres pontossággal (persze lehet mini robotokat tenni a kábelek végére, ha valaki fizeti a fejlesztést),

- speckó hevederek a roncs alá "befűzése" (ami nem vágja szét a törzset és elég erős),

- különféle (akár mélytengeri) áramlatokat figyelembe vevő függő szinkron emelés,

- és hogy mi legyen utána, ugyanis a kikötőig víz alatt vontatás legalább annyi veszélyt rejt, mint a kiemelés.


Például egy olajfúró toronynál ezeknek egy részét megoldották, csak az visszahozza a rengeteg pénzt, ami bele kell feccölni. Egy roncs kiemelésébe csak akkor tolnának ennyi zsét, ha pl. katonai roncs, de valószínűleg még akkor is inkább csak darabokban hoznák fel a fontosabb részeit.

2022. jan. 31. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!