Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mi a véleményed Eduard von...

Mi a véleményed Eduard von Hartmann filozófiájáról?

Figyelt kérdés

Szerinte az emberiség célja nem csak az kell hogy legyen hogy saját magát is beleértve kiírtson a földön létező minden életet hanem az egész univerzumban is ki kell. Az 1842-es születésű filozófus úgy gondolta hogy törvényszerűen más bolygókon is léteznek élőlények amelyek viszont nem biztos hogy elég intelligensek ahhoz hogy véget vethessenek saját szenvedéseiknek és ezért van szükség az emberiség segítségére mert lehetséges hogy még egy ilyen faj mint az ember soha nem alakul ki. Ti mit gondoltok erről, szerintetek jövőbelátó zseni volt?

[link]



márc. 21. 07:40
 1/6 anonim ***** válasza:
80%

" nem csak az kell hogy legyen hogy saját magát is beleértve kiírtson a földön létező minden életet hanem az egész univerzumban is ki kell"


Ahhoz el kell hagyni a Földet. Még nem tettük meg ezt a lépést. Viszont, ha már képesek vagyunk a teljes életet kicsinálni a planétnkon mint a vírusnak, akkor azt tegyük meg. Ősi tanítás : "Ha valamit csinálsz, azt tegyed jól"

márc. 21. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
52%
Ez nem "zseni", hanem egy közveszélyes elmebeteg volt!
márc. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
62%
Az egész dolognak az az alaptézise, hogy minden lény folyamatos szenvedésben él, ami konkrétan nem igaz (én például nem szenvedek, köszönöm szépen). Innentől kezdve a végkövetkeztetés is marhaság.
márc. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
24%
A térnyerés fontos, de nem kell mindent kiírtani
márc. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
8%
Szia. sátán, az ősi kígyó, a gyilkosok atyja ihlette ezt a filozófiát is. Ez a filozófia lefordítva kb. a sátáni "bölcsesség szeretete". Hamis, gonosz, tömeggyilkos ideológia. Vért, könnyet, szenvedést generálhat. Miért nem inkább a jó, az igaz, a tiszta, a szent választandó? ISTENtelen, megbomlott, gonosz elme szüleménye.
márc. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 MDaniel98 ***** válasza:
66%
Hát nem tudom, én mindenesetre nem szívesen élném az életem az ilyen és ehhez hasonló filozófiák mentén.
márc. 25. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!