Szmnt kérdése:

Filozófiával kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Rájöttem, nagyon érdekel engem az élet müködése, különféle elvek. Ezt pedig a filozófia tanítja. Ha elvégeznék egy filozófus diplomát, mit tudnék vele kezdeni? Hol tudnék vele elhelyezkedni?

AZ biztos, aki elvégzi, az máshogy fog a világra nézni utána, mint korábban.


2010. okt. 26. 21:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
19%

Ne haragudj, de a filozófiának semmi köze sincs az élethez. Az élet tudománya a biológia. Ha pedig az ember, mint gondolkodó lény életére és viselkedésre gondolsz, azzal pedig a pszichológia foglalkozik.

A filozófia igazából önmagában egy teljesen felesleges és idejétmúlt tudomány szerintem, mely a mondatok kifacsarásával akar különböző dolgokat bebizonyítani.

Amúgy pedig, filozófiát elsősorban szabad bölcsészként tanulhatsz, utána pedig el tudsz menni a McDonaldsba dolgozni.

2010. okt. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Hello. :)


Most téged érdekelnek a teóriák, vagy pénzszerzési lehetőségre akarsz szert tenni?

Ha valóban a filozófia, és ezáltal a létezés érdekel, akkor nem hiszem, hogy azzal kell foglalkozz, hogy hova tudsz azzal elhelyezkedni...inkább magával a tannal...amihez még iskolába sem kell járj...mert minden eszem elérhető interneten keresztül...könyvek, cikkek, bármi. Az egyébként nem biztos, hogy másként fog a világra nézni, az aki elvégzi a filozófia szakot...ember függő...van aki a Biblia elolvasása után is máshogy tekint majd a világra, vagy éppen egy Stephen Hawking könyv után.

Egyébként ha szeretnél én tudok neked adni egy elég érdekes művet ezzel a filozófia dologgal kapcsolatban...ha nyitott vagy, akkor szívesen linkelem...de ezt magadban kell eldöntsd, ugyanis, ha vannak előítéleteid, akkor nem feltétlenül okos döntés ezzel a szakkal foglalkoznod, mert itt szükség van az elfogulatlanságra azért valamelyest. :)

No ha úgy gondolod jelezz.


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. okt. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Az élet működése elvén nem a biológiára gondolok, hanem a lét kérdése, egyes világ szemléletek.


TheLastOne szívesen érdekelne a linket, elhatározott vagyok :)

2010. okt. 27. 12:31
 4/14 A kérdező kommentje:
LastOne.Left ne haragudj, elírtam.
2010. okt. 27. 12:33
 5/14 anonim ***** válasza:

Szia. :)


No itt vagyok, és akkor adom is neked ezt a művet.

Elég masszív olvasmány, mármint értelmezés szempontjából, viszont nem használ idegen szavakat, csupán arról van szó, hogy egy olyan dolgot vetít elő, amire nem is biztos, hogy gondolna az ember...pedig gondolkodik...:D

Megköveteli tehát a figyelmet a könyv, amit én inkább tanításnak neveznék, mert elég magasztos dologról beszél. ha esetleg valami nem lenne érthető, bár nem hiszem, hogy "bajod" lesz vele, akkor szólj nyugodtan és segítek, mert elég összetett azért, egy kerek magyarázat a létezésről, egy másik világszemlélettel, mint ami most van színen. :)


üdv és sok sikert

25/F

LastOne.Left

2010. okt. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

és jól lehagytam a lényeget. :D


Paul Brunton : Az Önvaló bölcsessége

[link]


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. okt. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Szerintem a kérdező valódi filozófiára iránt érdeklődik, nem pedig vallásos zagyvaságok iránt. (Nem olvastam bele abba a műbe, amihez az adott link alapján lehet eljutni, de ismerve a linket beküldő egyén gondolkodását komoly okom van feltételezni, hogy valami ilyesmit küldött be filozófia gyanánt.)


Egyébként a neten (legalábbos a magyar nyelvű oldalakon) igencsak kevés az olyan filozófiai írás, ami egyrészt igényes, másrészt pedig emészthető komolyabb filozófiai ismeretek hiányában is.

(Pl a wiki némely filozófiával kapcsolatos írása egy kezdő számára tényleg csak arra jó, hogy elijessze a témától.)

2010. okt. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Egyébként kíváncsi vagyok, hogy az első hozzászóló hány filozófiai munkába lapozott bele...


A filozófia segítségével valóban nem lehet hidakat építeni, embereket gyógyítani, vagy hatékonyabb technikai eszközöket kifejleszteni, viszont nem is ez a célja.

A filozófia - leegyszerűsítve - az ún. végső kérdésekre válaszokat kereső, az emberi cselekedetek mozgatórugóit meglelni próbáló, az erények mibenlétével foglalkozó, ... emberek nézeteit, elmélkedéseit bemutató tudomány.

Tehát olyan értelemben tudomány, amilyen értelemben pl az irodalom is az.


Egyébként nem filozófiát tanulok, de szívesen olvasok filozófiai műveket is. (Tehát nem önigazolás gyanánt írtam mindezt.)

2010. okt. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

tegnap 20:06.


És vajon azt tudod, hogy hogyan van lehetőséged egyáltalán bármit is feltételezni, hogyan van lehetőséged egyáltalán létezni? Hogyan van lehetőséged gondolkodni? Hol vannak a gondolataid? Mi vagy te? Mi a világ? Mi Isten(nem a közhitben honos istenképek)? Azt hiszem a filozófia ezekre ad magyarázatot. Nem gondolom, hogy a vallást zagyvaságnak kéne tekinteni...az emberek lehet picit "dilik", de csak azért mert nem tudják a valóságot létükkel kapcsolatban. Egy igaz filozófia mindent megmagyaráz, legyen az tudomány, ezotéria, vallás, vagy bármi, ami az élettel kapcsolatos, csak e hármat emeltem ki, mert ezeken megy a vita általában...A valódi filozófia igazzá tesz mindent...és ezért szép. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. okt. 28. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Sajnos a filozófiából jól megélni nem nagyon lehet! Szerintem akkor jársz a legjobban, ha a filosz mellé választasz egy piacképes szakot is, vagy ha más felé indulsz el (esetleg más bölcsész szak) és ott a tanulmányaid során lesz rá módod filozófiát tanulni. pl nekem is volt filozófiám, pedig nem az a szakom.


Nekem nem tetszett a filozófia, méghozzá azért mert rengeteg elmélet a mai szemmel nézve felfoghatatlan és elképzelhetetlen.


Sok sikert a továbbtanuláshoz!

2010. okt. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!