Az élet egy rákfene?

Figyelt kérdés

Csak salakanyagot, fölösleges szenvedést és éppúgy fölösleges örömöt, élvezeteket termel. Csak szaporodik és szaporodik amíg talál erőforrást majd ha már nem talál többet akkor egymást kannibalizálják az egyedek, nyílván nem arra gondolok hogy egy fajon belül történik csak meg a ragadozás hanem különböző fajta érző lények ölik és eszik meg egymást, és ezalól nyílvàn az ember sem kivétel.

Az univerzum 95%-a szimpla sötétség, üres tér. A maradék 5% pedig csak élettelen anyag, amelyből ediggi tudomásunk szerint csak egy bolygón alakult ki élet.

Tehát az élet minden szempontból egy abnormalitás, káros mutáció, egy rosszindulató daganat a békés, élettelen univerzum testén. Egyetértesz?



ápr. 9. 12:26
 1/9 anonim ***** válasza:
77%

Nem.

Valójában fogalmunk sincs, mi az élet és mi az univerzum. Számtalan jobb-rosszabb ötlet van, van amelyik ésszerűnek hangzik, van amelyik nem.

Nem kell ezt túllihegni: a mi dolgunk benne annyi, hogy most ebéd után megigyunk egy kávét.

ápr. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
46%
Én az Univerzum vagyok, aki most válaszol neked. Hidd el, hogy le se sz@r1ak, se teged, se általában véve az életet, ami egy kimondhatatlanul jelentéktelen kis izé az én léptékemhez viszonyítva. Nem abnormalitások, vagy káros mutációk vagytok, hanem szóra sem érdemes görcsparányok.
ápr. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
56%
Nem, mitől lenne az? Amit leírtál, az alapján nekem egy ritka különlegességnek tűnik.
ápr. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 MDaniel98 ***** válasza:
51%
Ne legyél ennyire depressziós.
ápr. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
61%

Békés, élettelen univerzum?

Hát igen, egy kihűlőfélben lévő barna törpéhez viszonyítva valóban forrongónak, eseménydúsnak tűnik az élet.

Ezt az életet egy hidrogénbombánk -hatótávolságon belül- seperc alatt egyszerre több módon is képes semmivé tenni.

A kis hidrogénbombáink nyamvadt parányok a csillagokban zajló hidrogénfúzióhoz képest.

Aztán vannak a szupernovák, nagyságrendekkel nagyobb energiafelszabadulást produkálnak, de ha úgy adódna, ezek sem tudnának kívül maradni egy méretes fekete lyuk eseményhorizontján, márpedig az oda bejutás mindennek nevezhető, csak békés folyamatnak nem.

Szóval nyugi, ahogy Univerzum úr írta 13 óra 18-kor, görcsparányok erőlködése az élet, csak nekünk fontos, ezért nekünk magunknak kell vigyáznunk rá. Más nem fog.

ápr. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
47%
Ha nincs élet akkor az egész mindenség is értelmetlen. Kb mintha a Mona Lisa múzeum helyett pincében porosodna
ápr. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
68%

6.: Tudásunk szerint kb. 8-9 milliárd évig úgy létezett a Világmindenség, hogy még nem volt benne élet. Egyetértek azzal, hogy a halott Világegyetemnek ez idő alatt nem volt se értelme, se célja, csak egyszerűen létrejött és létezett. De mit változtatott ezen az, hogy kb. 4 milliárd éve kialakult az élet? Hogyan és milyen értelemmel ruházta volna fel ez a Világegyetem létezését? Ezt nem vágom.

Vsz. az immár életet hordozó Mindenség létezése továbbra is értelmetlen és céltalan.

ápr. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Senior Séf ***** válasza:
86%
Tudod,kérdező,ugyanaz a derékmagasságban húzódó vascső az egyikünknek korlát, a másikunknak kapaszkodó. Egy kiábrándult, mindent és mindenkit utáló kamasz szemszögéből nézve igaz, amit írtál, másnak meg (pl. nekem) a csodák tárháza.
ápr. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 NTBS ***** válasza:
54%
Szerintem nem. Nagyon sok csoda van benne.
ápr. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!