Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miert van az, hogy az emeberek...

Miert van az, hogy az emeberek nem szeretnének örökké élni és ha meghalják hogy örök élet ebben a testben ki rázza őket a hideg és engem is?

Figyelt kérdés

2023. máj. 29. 17:26
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Talán mert felfogni sem tudjuk, milyen hosszú is az az örökké.
2023. máj. 29. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
90%

Bár még csak 182 éves vagyok, tehát igen messze állok az örökléttől, de már most is kirohadt minden fogam, fáj minden porcikám, szememmel is alig látok, tök süket vagyok, és alig alig élek.

Így már nekem sincs sok kedvem örökké élni.

2023. máj. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
85%

Miért akarnánk örökké élni, mikor többségünknek az is problémát okoz, hogy ne unja halálra magát egy esős délutánon?


Kb így tudnám megfogalmazni, számomra mi az örök élettel a baj. Az életnek az ad értelmet, hogy limitált. Sok minden azért okoz örömöt, mert megismételhetetlen, vagy legalábbis nem ismételhető végtelen sokszor.

2023. máj. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Az ember örökké akar élni. Én inkább ezt tapasztalom. Ezért vallásosak, ezért hisznek ezotérikus hiedelmekben, ezért vegánok, meg esznek “csirkemellsalit”, meg táplálékkiegészítőket, és ezért hisznek el minden hülyeséget, amit reklámoznak nekik. Az összeesküvés elméletekben is azért hisznek, mert akkor ők legalább tudják a frankót, tudják az okosságot, érteed!, kijátszhatják az ólálkodó háttérhatalmat, ami az életükre/egészségükre/vagyonukra tör.
2023. máj. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
A tényleges örökélet az rémisztő, feldogozhatatlan, de plusz 100-200 év átlagosan egészségesen, az rendben lenne.
2023. máj. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az emberek nagy része örökké képes újabb és újabb értelmet találni az életben (szóval nem értek egyet #3-assal). Inkább azzal van a baj, hogy egy idő után nagyon elmegy melletted a világ, te pedig baromira nem passzolsz bele. Például teljesen a kütyük nélküli létezésben nőttél fel és szoktál hozzá, de muszáj változtatnod, noha minden porcikád irtózik tőle. Vagy fiatal korodban kialakítottad a világnézetedet, az évtizedek során a tapasztalatod révén finomítottál rajta, úgy összességében egész jónak tartod, de cseszheted, a gyerekeid és főleg az unokáid generációja teljesen másképp állnak hozzá, a te nézeteid és bölcsességeid pedig jobb esetben csak szimplán használhatatlanok, rosszabb esetben pedig bölcsen teszed ha mélyen hallgatsz róluk. Ezzel összefüggésben egyre több olyan dolog van a világban, amit teljesen érthetetlennek látsz, mintha szinte mindenki megőrült volna.
2023. máj. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Én nem akarok örökké élni, bár ameddig élnék szívesen, az közelebb áll az "örökké"-hez.

Én nem érném be +100-200 évvel.

Én addig akarok élni, ameddig az univerzumban az utolsó fekete lyuk el nem párolgott, mert kíváncsi lennék, hogy akkor mi történik és hogy mi lesz utána. Aztán megvárnám a halált azáltal, hogy az univerzum tágulása már olyan erős és gyors, hogy az atomok is elemi részecskékre esik szét :)


Feltéve ha az eltelt időre hibernálhatom magam, mert én már 5 perc után is unatkozom, hát még 137 kvintillió évig mi lenne velem? :D

2023. máj. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem ráz ki a hideg tőle.
2023. máj. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Én szivesen élnék örökkö pár feltétellel.
2023. máj. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Örök élet?

Mégis, mi az ami örökké él?

Honnét van ez a vágyálom? Semmi sincs körülöttünk, ami örökké élne, nincs erre példa, minden élő elpusztul, a növények és az állatok is. Mindennek megvan az életciklusa, születés, gyermek, serdülőkor, majd felnőtté válás, párzás és örökítés, aztán az öregség és a halál.

Ki az, aki olyan szemérmetlenül nagyravágyó, aki mindezen túl akar lépni?

Hiszen még a bolygók, a csillagok is átmennek a saját fázisaikon.

Talán csak az az első lény, amit élőnek lehet nevezni - jelentsen ez bármit is - van ott mindenkiben és mindenben, amit élőnek nevezünk és amikor az örökítő anyaggal tovább adódik az élet, legyen az sperma, spóra, mag, vagy bármi, ami képes az élet továbbadására, csak az hasonlítható hozzá, de az élet és az elmúlás körforgásában az is mindig új szervezetben manifesztálódik és minden elpusztul egyszer, ami létrejött, ki, vagy mi előbb, ha lejár az a csekélyke ideje, amit a létezés színpadán eltölthet.

Bármilyen hosszú életűek is, végül az atomok is megsemmisülnek, az entrópia óhatatlanul bekövetkezik és elkerülhetetlenül beáll az Univerzum hőhalála, de igazából nem szeretek ennyire előre menni, meg ez már a filozófia határán van inkább, mint a természettudomány területén, de vannak értelmezhető jelek, amelyek erre utalnak.

Az anyag 'születése', vagy létrejötte, a hidrogén, majd a csillagokban a többi elem kialakulása, a maghasadással az izotópok kialakulása, a fúziók és mindez a változtathatóság beszédes, így az eddigi korok filozófusai a tudomány feltárt ismereteire támaszkodva szépen körüljárják ezt a témát, de legyen bármilyen is a levont konklúzió, az biztosan tartalmazza azt, hogy semmi sem örök.

2023. máj. 29. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!