Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Az időből egyszerre miért...

U. Xorter kérdése:

Az időből egyszerre miért csak egy pillanatot tudunk megélni? Az útnál is egyszerre csak egy pontban tudunk állni, de ott legalább "körbe" tudunk nézni. Hogy van ez?

Figyelt kérdés
Ami még nagyon fura, hogy egy úton a sok ember különböző, ki-ki maga helyén tud lenni egyszerre. De az időnél mi mind éppen a jelenidőt éljük meg - olyan nincs, hogy a szomszéd két héttel előrébb van az időben, mint én.

ápr. 13. 13:31
 1/7 A kérdező kommentje:
Nagyon érdekes még a következő asszimetria: két időpontban lehetek egy helyen, de két helyen nem lehetek egy időpontban.
ápr. 13. 13:33
 2/7 anonim ***** válasza:
68%
Az útnál is egyszerre csak egy irányba tudsz nézni abból a körből. Ez pedig egyszerűen azért van, mert csak egy van belőled, emiatt egy adott pillanatban értelemszerűen csak egy helyen tudsz lenni, egyfelé tudsz nézni.
ápr. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó mondat nem igaz, mert nincs olyan, hogy egyidejűség. A többi sajnos ezotéria, így annak megfelelően lehet kezelni.
ápr. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez elég gyengéresikerült. Legközelebb erőltesd meg magad kicsit jobban.


-Az idő nem egyformán telik mindenki számára.


"olyan nincs, hogy a szomszéd két héttel előrébb van az időben, mint én."


Bizonyos körülmények közt lehetséges lenne.


-Az utnál is csak azt a pontot tudod érzékelni ahol vagy. Nem tudsz jelen időben körbe nézni. pl a csillagok képe a multat mutatja.

ápr. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"Az időből egyszerre miért csak egy pillanatot tudunk megélni? Az útnál is egyszerre csak egy pontban tudunk állni, de ott legalább "körbe" tudunk nézni. Hogy van ez?"

Az időben egy konkrét pillanatban vagy vagy, viszont bármerre is nézel, lényegében a múltat nézed.

ápr. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
46%
*aszimmetria
ápr. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 MDaniel98 ***** válasza:
Még meg se ynitottam, tudtam ki tette fel a kérdést:)
ápr. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!