Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Melyikük győzne Szamuráj VS....

Melyikük győzne Szamuráj VS. Kereszteslovag?

Figyelt kérdés

Egy harcban melyikük győzne?

Lovag fegyverzete: Hosszú egyenes kétélű kard, csatabárd, láncosbuzogány, pajzs, kopja, számszeríj + a páncélzat és a ló amin ül.

Szamuráj fegyverzete:

-Katana (szamurájkard),

-Naganita (japán szálfegyver, olyan "lándzsa", hogy a hoszzú fanyélre egy kardpenge van erősítve [link]

-Kanabo (lényegében ez a akkori japán buzogány, olyan mint egy hat- vagy nyolcszögletű baseballütő tele fém szegecsekkel, tüskékkel. [link] ),

-Yumi (íj)

-Tanto (tőr)


2010. nov. 12. 11:08
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
94%
Bajosan viselné bármelyikük is egyszerre az összes fegyvert. Amúgy is a lényeg nem a fegyverzet, hanem hogy ki viseli és mennyire tudja használni.
2010. nov. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
42%
a szamuráj simán múlt időbe tenné a lovagot.
2010. nov. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
92%

Távolról a számszeríj veri az íjat, közelről pedig a fém lemezpáncélzat veri a szamurájok könnyebb péncélját.


De ez egy hülye kérdés.

2010. nov. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
41%
Közelharcban a szamuráj nyer, távolról meg a ló.
2010. nov. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

A múltkor a spártai most meg ez?


Már akkor is leírtam, hogy vagy találd ki milyen fegyvernemben küzdenek vagy ne is írd ki a kérdést... Ez így teljesen értelmetlen.


Amúgy közelharcban szerintem a szamuráj, híresen jó harcosok voltak szemben a lovaggal és a szamuráj kard átviszi a lemezpáncélt.

2010. nov. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=K31n2tj7Qi8&feature=related


acél szék vs katana


A lovagi páncél sem volt vastagabb.

2010. nov. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Nem volt vastagabb, de nem is volt ilyen sima. A szúrások lecsúsznak róla, ritkán van lehetősége az embernek harc közben így felkészülnie egy szúrásra, hogy pont merőlegesen érkezzen a felszínre... valamit lóra felfelé szúrni sem egyszerű mutatvány... persze adhatunk a szamurájnak is lovat (nem értem miért nincs felsorolva), de ettől még a lovagnak jobb a páncélzata.
2010. nov. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

A harcos képzettségén,tapasztalatán múlik szerintem.

Lovagból is volt,hogy semmit nem tudott csak úrfi volt és készült neki páncél és szamurájból is volt olyan,hogy egész nap csak irkált,vagy a rizst mérte,de a kardokat a kasztrendszer miatt viselnie kellett,akkor is ha már régen fából volt.

De azért egy Musashi szerintem bármelyik lovagot levágta volna.

2010. nov. 12. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Jó fegyver a katana, csak hát a lovagnak van még pajzsa is, a szamurájoknak nem volt, valamint a láncosbuzogánnyal szerintem ha nehezen is de valahogy kicsapja a kezéből a katanát, bár a naganita is egy brutális fegyver.
2010. nov. 13. 13:43
 10/22 anonim ***** válasza:
Csak egy fegyverük legyen és ne lovon üljön a lovag. A szamuráj mindenképp katanával és ő is kapja meg a páncélját, a lovag meg kard vagy csatabárd vagy buzogány és pajzs.
2010. nov. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!