Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Történetet írok, és nem tudok...

Történetet írok, és nem tudok eleget a pszihologiáról. Mi az a betegség, aminek az a lényege, hogy az embernek két személyisége van, és beszélget magával?

Figyelt kérdés
2010. nov. 16. 22:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
70%

Köztudatban skizofréniának hívják - tévesen, mert a skizofrének egy személyiséggel rendelkeznek, azonban hangokat hallanak a fejükben.

Amire te gondolsz, az a disszociatív tudathasadás.

[link]

[link]

2010. nov. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
Skizofrénia. De az orvosi kórkép, és a pszichiáterhez tartozik...
2010. nov. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
25%

Olyan még lehet, hogy egy embernek több személyisége van, de SAJÁT MAGÁVAL soha nem beszélget.

Ha történeket akarsz irni, akkor olyasmiröl, amihez már szereztél MEGBIZHATÓ információkat, és ne olyasmiket, amiröl fogalmad sincs.

2010. nov. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
bocsáss meg,h ez jutott eszembe
2010. nov. 16. 22:30
 5/13 anonim ***** válasza:
0%

Mielőtt könyvet írsz,ajánlatos jobban utánanézni a dolgoknak.


Amúgymeg ha magában beszélget az illető, az nem feltétlenül rossz. Még mindig jobb, mintha magával se állna szóba :DDDD

2010. nov. 16. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
5%
Skizofrénia a neve, de tényleg nem tud kommunikálni az énjeivel az ember. Ilyenkor a személy nincs tisztában a kettős, vagy akár még több személyiségével. Éppen ezért a viselkedése kiszámíthatatlan, mikor melyik énje a domináns. Ha paranoid skizofréniáról beszélünk, akkor ez még párosul súlyos félelmekkel, bizalmatlansággal, dührohamokkal stb. Vannak jó pszichológiával kapcsolatos könyvek, tudom ajánlani! :)
2010. nov. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
68%

Első vagyok. Akik itt a skizofréniát mondják, élő példái annak, hogy mennyire elterjedt ez a fals megnevezés rá. A skizofréna nem egyenlő a tudathasadással! Olvasd el mindenképen a belinkelt wikipedias oldalakat.


Amúgy meg azt írsz, amit szeretnél. Én már olvastam olyan művet, ahol az öt személyiség elég sok mindent csináltak a személyiségek, nem csak beszélgettek (Ötödik Sally). Írói szabadság...!

2010. nov. 16. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

istenem ....

kik adják ezeketa tanácsokat? ugye nem pszichológusok?

csak mert köze nincs a skizofréniához ... sajnos a köznyelv szereti ennek beállítani valami extra barom félreértés miatt, de az okára még én se jöttem rá


figyelj, sztem írj erről szakmai tudományos cikket a Pszichológiai Szemlében, végül is ... ennyi erővel ....

2010. nov. 16. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
na most magával pedig sosem beszélget, akármi is legyen az ...
2010. nov. 16. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Van egy nagy pszichológiai könyv, a sok szerzős nagy színes. Ajánlom még Az emlékezet labirintusában című könyvet, amiben több érdekes jelenség mellett ez is szerepel. Régi kiadású.
2010. nov. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!