Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A túlzott kedvesség, figyelmes...

A túlzott kedvesség, figyelmesség egy pszichés betegség jele lehet?

Figyelt kérdés

A minap láttam egy Dr House-os filmet, és abban volt egy beteg, akinek a túlzott kedvessége tűnt fel. Szifiliszes volt a beteg nagyon régóta, és ez volt a személyiségváltozásának oka. Szerintem a túlzott tartós tulajdonképpen igazi ok nélküli kedvesség, figyelmesség személyiségzavar jele.


Nekem volt egy nőgyógyász orvosom, aki sajnos rámszállt, miközben meddőségi kezelésre jártam hozzá. Ő is egy ilyen kedves, figyelmes stb volt velem.


2010. jan. 11. 13:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Éppenséggel lehet tünet is, de azért a ló túloldalára ne essünk rögtön át, ha valaki kedves, figyelmes, attól még nem rögötön beteg.
2010. jan. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
"pszichés betegség" bármi lehet, amire rámondják.
2010. jan. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Elképzelhető, hogy tényleg szokatlanul erősen akar megfelelni a többi ember elvárásainak az illető, de könnyen lehet az is, hogy a saját elvárása önmagától. Tehát a figyelmessége és annak azonnali hatásai örömöt okoznak neki is, vagy a szeretetteljes szemlélet tartja harmóniában, és rájött, hogy a döntésen kívül semmi nem kell hozzá, hacsak nem pár idióta berögzülés levetkőzése...
2010. jan. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igen, nem lenne jó átesni a ló túlsó oldalára. De valahol mindig megérzi az ember, hogy mi a sok.

Mint minden viselkedésnek, a túlzott ok nélküli kedvességnek is van valamilyen célja. A másoknak való megfelelni vágyást akármi célból is az önbizalomhiány okozza.

Én nem tartom normálisnak, ha valaki ok nélkül túlzottan kedves, mert nincs párhuzamban az érzelmi töltete a racionálissal. Azaz hazudik.

2010. jan. 13. 19:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!